Angle down Atgal

Praktinė užduotis, kurią atlikti turėtų kiekvienas šeimos ūkis

Pasaulinės Žemės dieną paminėjimui kiekvienais metais prie Aplinkos ministerijos iškeliama Žemės vėliava, kuri plevėsuoja visą mėnesį iki Tarptautinės motinos Žemės dienos, minimos balandžio 22 dieną. 

Šiuo laikotarpiu žmonės kviečiami vienytis ir keisti savo įpročius, kurie neišvengiamai prisideda prie klimato kaitos, prie planetos išsaugojimo.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras labai didžiuojasi Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokytoja D. Kontrimiene, kuri ėmėsi iniciatyvos ir su savo auklėtiniais atliko tyrimą, kiek vidutiniškai šeima išmeta atliekų per savaitę, ir kaip svarbu šias atliekas rūšiuoti. Dalinamės mus pasiekusiu laišku ir dėkojame už betarpišką mokinių ir jų šeimų įtraukimą į aplinkos saugojimą, atliekų rūšiavimo svarbą.

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos tyrimas apie atliktą išmetamų atliekų kiekį nustebino ne tik mokytoją, bet ir mokinius

Šiaulių ,,Juventos" progimnazijos 4c klasės vaikai dalyvauja daugybėje veiklų ir iniciatyvų, susijusių su sveiku gyvenimo būdu. Ir jie puikiai žino, kad gera sveikata priklauso ne vien tik nuo mitybos, fizinio aktyvumo, bet ir nuo aplinkos, kurioje mes gyvename, švaros. Ne kartą esame kalbėję apie tai, kas teršia orą, vandenį, dirvožemį.

Nuo kalbų perėjome prie darbų. Ruošdamiesi Žemės dienos minėjimui, pasikvietę į pagalbą tėvelius, vaikai suskaičiavo, kiek atliekų jų šeima vidutiniškai sukaupia per savaitę. Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma šeimų stengiasi rūšiuoti atliekas - bent jau plastiką, popierių. Labai džiugu, kad net keletas šeimų rūšiuoja ir žaliąsias atliekas.

Matematikos pamokose mokinukai skaičiavo kiek vidutiniškai viena šeima sukaupia įvairių atliekų per savaitę, per mėnesį, per metus. Skaičiai svyravo nuo 6 iki 14 kg sukauptų atliekų per savaitę. Per metus tai sudaro vidutiniškai nuo 300 iki 700 kg išmetamų atliekų. Tačiau šioje vietoje mes nesustojome. Apskaičiavome kiek visos 4c klasės šeimos ir kiek visos mokyklos pradinių klasių mokinių šeimos galėtų vidutiniškai išmesti atliekų. Gauti skaičiai vaikus pribloškė. 4c klasės šeimos per metus išmeta apie 9 tonas įvairių šiukšlių, o visos mokyklos pradinukų šeimos galėtų išmesti ir apie 141 t atliekų.

Pamačius tokius skaičius vaikai padarė išvadą - BŪTINA rūšiuoti šiukšles, kad kuo daugiau jų būtų perdirbta, o ne patektų į sąvartynus. Ir pasidžiaugė, kad savo klasėje popierių ir plastiką patys rūšiuoja jau nuo pirmos klasės.

Žemės dienos proga kviečiame visus susimąstyti, kokioje Žemėje mums gera gyventi ir kuo kiekvienas MES ASMENIŠKAI galime prisidėti prie jos gerovės.

 


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite