REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gegužės 24 d. 13:06

Praktinė konferencija ir kūrybinė stovykla – kupinas įspūdžių savaitgalis

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


217662

Kuršėnų šeimos namų Globos centras kartu su Klaipėdos universitetu bei Lietuvos biblioterapijos asociacija 2022 m. gegužės 20 d. organizavo tarpdisciplininę mokslinę-praktinę konferenciją tema „Pagalba vaikui ir šeimai”. Konferencijos tikslas – suburti įvairių Lietuvos organizacijų skirtingų sričių specialistus, kviesti pasidalinti gerąja praktine patirtimi, dirbant su vaikais ir šeima. Pandemijos ir karo grėsmės akistata reikalauja savalaikių problemos sprendimo būdų, todėl skirtingų organizacijų darbuotojai operatyviai pritaiko ir kuria naujus darbo įrankius, apie juos ir papasakojo įvykusioje konferencijoje.


Foto galerija:

628c960908bbd.jpg
628c9615abb63.jpg
628c96255fd8b.jpg
628c963bb9fd3.jpg
628c96547638c.jpg

Konferencijos atidaryme muzikinį pasirodymą atliko Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai Arnoldas Žebrauskas ir Ema Stonytė. Sveikinimo ir padėkos žodį tarė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Tarybos narė ir Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja A. Grakauskienė ir Kuršėnų šeimos namų direktorius F. Rudzinskas.

Konferencijoje dalyvavo 60 svečių iš visos Lietuvos, tarp jų Kuršėnų šeimos namų Globos centro ir Akmenės

rajono paramos šeimai centro Globos centro budintys globotojai, kurie po konferencijos dar dalyvavo bendroje savipagalbos grupėje. Konferenciją pradėjo Kuršėnų šeimos namų Globos centro vedėja Jolanta Mankuvienė, skaitydama pranešimą “Globa - kelias mokytis mylėti” apie Globos centro veiklą, teikiamas paslaugas globėjams, vaikams ir šeimai, kviesdama suteikti tėvų globos netekusiam vaikui namus ir gyvenimo viltį.

Konferencijoje pranešimus skaitė 9 lektoriai, iš jų Australijos lietuvė futurologė, antropolgė, knygos “Ką atneša vėjas: kaip prigimintis ir intuicija veda tave per gyvenimą” autorė Kristina Dryža, skaitė pranešimą apie nuojautas ir intuiciją, Klaipėdos Universiteto profesorė Jūratė Sučylaitė apie karo sukeltus emocinius išgyvenimus; Daugelio dėmesį pritraukė kone labiausiai, kaip dalyviai išsireiškė, “negirdėta” Lego kaladėlių praktika - “Asmenybės įgalinimas naudojant Lego”, kurią vedė Domantė Tamoševičiūtė.

Konferenciją vainikavo ąžuolų Kuršėnų šeimos namų teritorijoje sodinimas, kartu su šeimomis iš Ukrainos. Ąžuolas simbolizuoja mūsų kūno ir sielos stiprybę bei ilgaamžiškumą. Tikimės, kad mūsų idėjos ir indėlis įleis šaknis, kaip pasodinti ąžuolai, ir darys ilgametį poveikį pagalbos šeimai teikime.

Gegužės 21-22 dienomis Kuršėnų šeimos namų Globos centre vyko kūrybinė, savęs pažinimo stovykla „Plaukianti upė miške“. Stovyklą sudarė kūrybinės dirbtuvės, Ebru menas, kūrybinis rašymas ir aptarimas, ekskursija Kuršėnų mieste.

Jono Kiriliausko vedama ekskursija „Kuršėnų istorinis paveldas“ po Kuršėnų miestą supažindino dalyvius su Kuršėnų kraštu: nuo bažnytinio paveldo iki savanorių ir pokario kovų. To pačios idėjos lydimi pakvietėme ir garsaus Kuršėnų vyniotinio autorę, kūrėją, sumanytoją – Eugeniją Dragūnienę, kuri papasakojo apie Kuršėnų vyniotinio atsiradimą ir savo, kaip tremtinės, išgyvenimus.

Vienas iš stovyklos užsiėmimų buvo metaforinės asociatyvinės kortelės (paveikslėliai), kurių simbolių bei metaforų pagalba galime saugiai, tarsi atsitraukę iš šalies, patyrinėti situaciją, kurioje atsidūrėme, galime pažiūrėti, kur slypi mūsų problema ir kokie yra galimi sprendimo būdai. Užsiėmimus vedė filologė, „Pašnekesių ateljė“ įkūrėja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė, sertifikuota MAK ir biblioterapijos konsultantė Neringa Lašienė.

Stovykloje dalyvavo ir Kuršėnų miesto poetai: Virginija Beniušienė, Valerija Aleksandravičienė, Diana Kirjanienė bei kiti.

Kuršėnų šeimos namų teritorija įspūdinga ir traukia žmones neapsakoma gamta. Žinoma prie viso to priseda ir pačių žmonių idėjos. Turime alpakų, povų, žirgų, mus supantį didelį mišką ir pasakiškai gražią upę. Todėl kvietėme dalyvius į mūsų pamėgtas Tylos ir Jojimo terapijas.

Miško terapija, savęs pažinimo terapija ,,Tylos žingsniai“, tai terapija, kuri padeda įsiklausyti į save ir tiesiog bandyti patirti mišką per kiek įmanoma daugiau pojūčių. Galima prisėsti, pabūti miško dalimi ir tiesiog stebėti: kas vyksta aplink, kas juda, klausytis, kokie aplink garsai, uosti kvapus, liesti paviršius.

,,Pajusti žirgo širdį“, jojimo terapija arba kitaip žirgo asistuojama terapija turi didelį psichologinį poveikį tiek vaikui, tiek suaugusiam. Žirgai iš prigimties yra neagresyvūs ir labai socialūs, jautrūs žmonių kūno kalbai gyvūnai. Jie natūraliai reaguoja į aplinkinių emocijas, todėl atpažįstant, įvardijant šias reakcijas mokomasi bendrauti, tinkamai reikšti savo emocijas ir adekvačiai elgtis. Glostant, šukuojant, jojant tarp žmogaus ir žirgo užsimezga ryšys, suteikiantis motyvacijos domėtis išoriniu pasauliu, tobulėti, bendrauti.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių rajono Kultūros centrui, kad visada suteikia mums galimybę kviesti svečius ir juos priimti puikioje aplinkoje. Taip pat dėkojame visiems, kurie neabejingi pagalbai vaikui ir šeimai. Konferencija apie pagalbos būdus šeimai sėkmingai surengta jau antrus metus iš eilės, todėl tikimės, kad ši sklaida lydės mus ir toliau. Dalinimasis patirtimi, praktika, naujovėmis gali padėti sklandžiau ir efektyviau įveikti sunkumus.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro socialinė darbuotoja (globos koordinatorė) Raminta Tamašauskaitė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA