Angle down Atgal

Prakalbintas sakralumas Svėdasuose

Europos paveldo diena „Prakalbintas sakralumas“ Svėdasų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje su menotyrininke dr. Aušra Vasiliauskiene praplėtė susirinkusiųjų žinias apie vertingąjį paveldą, Svėdasų bažnyčią leido pažinti iš naujo ir daug giliau.

Rugsėjo 12 d. pakviesti viešosios įstaigos „Atvertos langinės“ bei Svėdasų Šv. Arkangelo Mykolo parapijos į Svėdasų bažnyčią gausiai susirinko ne tik svėdasiškiai, bet ir miestelio svečiai.Europos paveldo dienos Svėdasuose buvo paminėtos pirmą kartą. 

Susitikimas ir pasakojimas buvo skirti Svėdasų bažnyčios istorijai, priminta jos statybos eiga, pabrėžti architektūriniai ypatumai. Taip pat giliau bei plačiau apžvelgtos Svėdasų bažnyčioje esančios meno vertybės, pateiktos naujos, tyrinėjimais ir archyvuose esančia medžiaga paremtos žinios apie čia esančius paveikslus, jų siužetus, rėmų puošybą bei juos tapiusius menininkus.

Svėdasų bažnyčia yra sektinas ir pagirtinas pavyzdys, kaip galima išsaugoti meno vertybes, pritaikant jas naujai paskirčiai. Vykdant tvarkybos darbus, nuo centrinio altoriaus nuimti jį iš abiejų pusių puošę ažūrinės drožybos mediniai „sparnai“ buvo panaudoti bažnyčios sienų puošybai. Tai neįprastas, bet labai sveikintinas būdas, kaip galima saugoti ir pagarbiai, tausojančiai, atsakingai bei išmanančiai elgtis su vertingais sakralinio dekoro elementais.

Menotyrininkė A. Vasiliauskienė teigė, kad iki šiol dar neteko matyti ar žinoti apie tokį ar panašų vertingą pritaikymą kitose Lietuvos bažnyčiose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite