Angle down Atgal

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžta apie 10 neteisėtų migrantų, du įleisti

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžta apie 10 neteisėtų migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). 

Pasak jo, du migrantai buvo įleisti į Lietuvą. 

„Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug dešimčiai neteisėtų migrantų. Panašus jų skaičius šią savaitę buvo ir penktadienį bei antradienį. Ketvirtadienį, trečiadienį ir pirmadienį tokių užsieniečių buvo apie 20“,  – rašoma VSAT pranešime.

Du užsieniečiai dėl humanitarinių priežasčių šeštadienį buvo įleisti į Lietuvą.

Tarnybos teigimu, paskutinį kartą toks įleidimas buvo antradienį – tuomet dėl humanitarinių priežasčių VSAT pareigūnai į šalį leido patekti penkiems afganistaniečiams Ignalinos rajone. 

Šeštadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Ignalinos, Švenčionių ir Lazdijų rajonais.

„Ties pastaruoju (Lazdijų rajonu – BNS), kaip jau tapo įprasta paskutiniu metu, iš Baltarusijos pusės šeštadienį vėl pasirodė daugiau kaip pusė iš visų į Lietuvą neteisėtai norėjusių patekti asmenų“, – nurodo VSAT. 

Pasak pasieniečių, praėjusią parą apgręžiant migrantus nebuvo naudojami ginklai, specialiosios priemonės ar fiziniai veiksmai.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu. 

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite