Angle down Atgal

Pradėjus domėtis kapinėse žolė buvo nušienauta

Fotografuodama renginį Kernavėje sulaukiau skambučio. Pusamžė moteris pasakojo, kad sekmadienį su mama važiavo aplankyti giminių kapų Čiobiškyje. Tačiau buvo nemaloniai nustebintos. Mama jau gerokai vyresnio amžiaus, eina pasiremdama lazdute. „Kapinėse žolė, panašu šiemet nešienauta.

Mamos lazdutė ir kojos pynėsi žolėse, ji net suklupo. Taip apleistų kapinių dar nematėme. Čiobiškio centre esančios kapinės prižiūrimos, o šitos – naujosios – apleistos visiškai,“ – pasakojo moteris. Beliko dar erkę pasigauti ar koją išsisukti, ir būtų visa puokštė nemalonumų… Vėliau gavau ir nuotraukų.

Vakare sulaukiau skambučio, vėlgi iš Čiobiškio. Skambino moteris kitu klausimu (dėl autobuso). Nusprendžiau pasidomėti, kaip tvarkomos kapinės. Moteris pritilo ir ėmė pasakoti, kad jau praeiti sunku. Tad ji pasisamdė kaimyną, kuris trimeriu apie jos artimųjų kapą apšienavo. Atsisveikinant moteris atsiduso: neliko mokyklos, nėra seniūno (tik laikinas) ir Čiobiškis nyksta…

Gavusi signalą ir dar patvirtinimą siunčiu paklausimą laikinajam seniūnui. Seniūną Lionginą Juzėną galima pagirti – atsakė itin operatyviai (maždaug per valandą). Toks operatyvumas nėra būdingas dabartinei valdžiai. Už tai pagarba.

Seniūnas rašė, kad kapinėse šienaujama pagal būtinybę ir būtent šiandien vėl bus nušienauta.

Bet kuriuo atveju, smagu, kai klausimas lengvai išsprendžiamas, o gyventojus noriu paraginti dažniau paskambinti savo seniūnijos seniūnui ar seniūnaičiui ir pasakyti apie problemas. Gal tik tiek ir tereiks? O jei nerasite išeities, skambinkite mums – stengsimės rasti ir nutiesti tiltus tarp gyventojų ir artimiausios valdžios.

O šiandien klausiame Jūsų, mieli skaitytojai. Kaip prižiūrimos Jūsų seniūnijos kapinės? Lauksime komentarų. Ne tik kritikuojančių, bet ir pagiriančių. Bendraukime, džiaukimės ir būkime kartu. O kai sunku – ištieskime vieni kitiems ranką.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

Nuotraukos skaitytojų

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite