Angle down Atgal

Prabangos prekių paklausa šiemet gali kristi 35–45 procentais

Prabangos prekių pardavimai pasaulyje „koronaviruso pandeminiais“ 2020-aisiais gali smukti mažiausiai 35-45 proc., o atsigavimo galima tikėtis tik 2023 metais, skelbia „Boston Consulting Group“ (BCG) atlikti tarptautinio šios rinkos tyrimo rezultatai.

„Net ir optimistiškiausiais vertinimais, prabangos prekių pardavimai 2020 metais kris 35-45 procentais. Įvertinant didelį netikrumą dėl pandemijos, šios rinkos atsigavimas vyks pamažu – blogiausiu atveju 2021 metais paklausa gali būti penktadaliu kuklesnė nei 2019-aisiais, o nuosmukis 2022 metais veikiausiai bus jau mažesnis. Pardavimai ikikrizinį lygį turėtų pasiekti 2023-aisiais“, – teigiama BCG tyrimų ataskaitoje.

BCG tyrimas atskleidė, kad pandemijos sąlygomis net ir vartotojai, prabangos prekėms išleidžiantys daugiau nei 37 tūkst. eurų per metus, o jie sukuria 31 proc. šios rinkos apyvartos, pajuto krizės poveikį bei pakeitė požiūrį dėl tokių išlaidų.

57 proc. respondentų pasaulyje pripažino, jog ekonominis netikrumas neleidžia išlaidauti ir investuoti, o verčia keisti anksčiau puoselėtus planus dėl prabangos prekių įsigijimo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite