Pozityvūs sportiniai šiauliečių skvošo pasiekimai nuteikia optimistiškai ateities kovoms

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lapkričio viduryje, SEB arenoje, Vilniuje vyko jau 8-asis Lietuvos skvošo asociacijos čempionatas. Šis čempionatas buvo gausiausias pagal dalyvių skaičių ir pajėgumą per pastarąjį penkmetį.

Čempionate be lietuvių dar dalyvavo svečiai iš Ispanijos, Lenkijos ir Nigerijos.

Visi dalyviai buvo suskirstyti į 3 grupes: TOP8 (elito), vyrų ir moterų. Viso čempionate dalyvavo 62 žaidėjai.

TOP8 nugalėtoju ir stipriausiu 2018 m. Lietuvos skvošo žaidėju tapo lenkas Konrad Tyma, kuris finale įveikė iki tol Lietuvos skvošo reitingo viršūnėje karaliavusį žaidėją iš Nigerijos Jaiyeola Bamigboye Seun. Trečią vietą užėmė daugkartinis Lietuvos čempionas bei Lietuvos skvošo rinktinės narys Mantas Kočiūnas, įveikęs ispaną Kike Garcia Rosales.

Gausiausioje vyrų grupėje (42 dalyviai) žaidė daugiausia šiauliečių – 5. Geriausiai iš jų pasirodė, į Lietuvos TOP15 patenkantis ir galutinę 7 vietą užėmęs Gedas Stankevičius. Jis kovoje dėl 7 vietos įveikė atstovą iš Druskininkų - Augustą Antanaitį. 22 vietą užėmė Liudvikas Janušauskas, 26 liko Karolis Jurys, 27-as - Nerijus Šiaulys ir 37-as - Tadas Tamošaitis.

Šios grupės nugalėtoju tapo vilnietis, Lietuvos skvošo rinktinės narys Modestas Anusauskas, o antrą ir trečią vietas užėmė kauniečiai Linas Zdanavičius ir Laurynas Minkus.

Moterų grupėje, kurioje varžėsi 12 dalyvių, Šiauliams atstovavo vienintelė dailiosios lyties atstovė Raminta Skirmantienė. Jai tai buvo pirmas skvošo turnyras. Galutinėje rikiuotėje savo grupėje šiaulietė užėmė aukštą 5 vietą. Dvikovoje dėl penktos vietos ji įveikė vilnietę Beatričę Šniaukštienę. Pirmą kartą moterų grupės nugalėtoja tapo vilnietė Rūta Grigaitienė, antra buvo Erika Rimšaitė, o trečią vietą laimėjo Dovilė Dagytė.

Prizinių vietų vyrų ir moterų grupėse šiauliečiai neužėmė, tačiau pasiekti rezultatai nuteikia optimistiškai ateities kovoms, nes jie gerėja su kiekvienu turnyru.

Kitas turnyras, kuriame planuoja dalyvauti gausus šiauliečių būrys, vyks Klaipėdoje gruodžio 8 dieną. Tai bus Lietuvos skvošo asociacijos (toliau – LSA) Taurės Klaipėdos etapo varžybos. Šios varžybos vysta didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. LSA Taurės varžybų pagrindinis prizas atiteks 4 dalyviams, kurie įgis teisę vykti stebėti kitąmet gegužės 20-26 d. rengiamų „Allam British Open“ skvošo varžybų. Į šias Pasaulinio turo varžybas suvažiuos apie 100 geriausių pasaulio skvošo žaidėjų.

Kiekvienas šiaulietis turi galimybę nemokamai būti supažindintas su skvošo žaidimo pradmenimis. Bendradarbiaujant kartu su Kane‘s arena, kartą per mėnesį yra rengiamos nemokamos skvošo pamokos naujokams.