Angle down Atgal

Potvynis pamaryje slūgsta

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas sausio 11 d., antradienį, patvirtino, kad Pamaryje potvynis slūgsta.

Vanduo slūgsta

Šiandien, sausio 11-ąją, ant kelio Šilutė-Rusnė tik vienoje gal 100 metrų atkarpoje dar yra keli centimetrai vandens. Visas kitas kelias neapsemtas. Rusnės gyventojai be didesnių rūpesčių susisiekia su Šilute, nesutrikdytas verslas.

„Estakados nauda akivaizdi. Jeigu jos nebūtų, toje vietoje vanduo būtų tiek kelią apsėmęs, kad jau nuo gruodžio vidurio, ko gero, būtų tekę kelti automobilius, jie negalėtų pervažiuoti. Pastaruoju metu, kai potvynis įsismarkavo, nebūtų galimas ir automobilių kėlimas“, – sakė R. Zimantas.

Jis pasidžiaugė gamtos dovana – po sunkaus sausio pirmojo savaitgalio pagaliau potvynis gana stipriai nuslūgo. Mažiau vandens plūsta iš Nemuno aukštupio, matyt, šąla, daugėja ledų. Per pastarąją parą keliais centimetrais nuslūgo vandens lygis ir Atmatos upėje.

Sudėtingiausia Žalgiriuose

Ypač sunkų metą išgyvenančiame Žalgirių kaime, Šilutės sen., yra 18 sodybų, čia gyvenamąją vietą deklaravę 53 žmonės. Pora šeimų panoro laikinai pagyventi kitur: ugniagesiai gelbėtojai padėjo jiems išvykti. Viena šeima gyvena bute Rusnėje, kita įsikūrė pas giminaičius.

R. Zimantas informavo, kad vakar, sausio 10 d., šio kaimo gyventojams nugabenta vandens. Išdalinta 16 porų ilgaaulių guminių batų, dar 9 poras pristatys.

„Su seniūnais sutarta, kad skambintų gyventojams, klaustų, kokios pagalbos reikia. Rajone potvynio vanduo yra apsėmęs 36 tūkstančius hektarų. Tai Šilutės, Kintų, Saugų, Usėnų, Juknaičių seniūnijose, yra apsemtų vietų ir Rusnės seniūnijoje. Negauta signalų dėl ligos, sutrikusios sveikatos ar kitų nelaimių. Maisto produktų irgi neprašo“, – pasakojo R. Zimantas.

Šis potvynis ne tik labai stiprus. Kadangi vis pašaldavo, kaupiasi ledo sluoksniai. Virš upių yra ir stipraus ledo, ir tekančio vandens srovių. Anot R. Zimanto, ledu bus išsigelbėję kiškiai, stirnos ir kiti miško bei laukų žvėreliai.

Atmata vis dar sukaustyta ledo

Atmatos upė, kuria į marias turėtų ištekėti potvynio vanduo, sukaustyta ledų. Jeigu dar vis šals, potvynio vandenims vis mažiau liks kelio. Anot R. Zimanto, ir dėl šios priežasties Nemunu atitekėjęs vanduo taip stipriai liejosi į miškus ir pievas.

Kita vertus, visos mūsų krašto upės labai užneštos, jas būtina valyti, kitaip potvyniai bus vis baisesni. Apie upių valymo programos būtinybę Savivaldybės vadovai kalbėjo ir nuotoliniame pasitarime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Parengus programą, reikia numatyti ir būtinų lėšų jai įgyvendinti. Tai Vyriausybės galvos skausmas.

Ledai Atmatoje ties Rusne.
Ledai Atmatoje ties Rusne.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite