Angle down Atgal

Potencijos afera: verslininkas kaltinamas Lietuvoje neteisėtai realizavęs apie 900 kg indiškos „Viagros“

2018 m. Lietuvos moterys ir vyrai buvo šiek tiek laimingesni – taip dabar juokaujama Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjama verslininkui, logistikos bendrovės „Eurotransas“ vadovui Tigranui Šachparonianui iškelta baudžiamoji byla. Verslininkas kaltinamas tuo, kad neteisėtai į Lietuvą įvežė maždaug 900 kilogramų Indijoje pagamintos „Viagros“, jos klastotės ar pakaitalo, ir neteisėtai ją realizavo.

Prieš tai du kartus dėl sukčiavimo ir neteisėto sutuoktinės sekimo teistas T. Šachparonianas dabar teisiamas dėl neteisėto prekių ar paslaugų, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą ir kurios pagal tranzito arba eksporto dokumentus turėjo būti išvežtos iš Lietuvos Respublikos, neišvežimą (už tai gresia iki 7 metų nelaisvės), taip pat už neteisėtą vertimąsi ūkine veikla, neturint tam licencijos (gresia laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų).

Bylos duomenimis, 2018 m. balandį T. Šachparonianas suorganizavo didelio kiekio indiškų seksualinei potencijai skatinti skirtų medikamentų kelionę į Lietuvą, nors tariamas kelionės tikslas buvo Ukraina.

Nustatyta, kad 2018 m. balandžio 9 d. į Talino oro uostą ekspeditorius „Cargo Baltic“ iš Indijos atgabeno maždaug 900 kilogramų krovinį, kurį sudarė medikamentai kartu su pakuotėmis, kita pakuote. T. Šachparonianas, kaip manoma, balandžio 12 d. nurodė, kad šio krovinio gavėjas yra Ukrainoje veikianti bendrovė „Medservis“, tad ir krovinys turėjo keliauti į Ukrainą. Tačiau balandžio 13 d. „Viagra“ buvo atvežta į sandėlį Sausių kaime, Lentvario seniūnijoje, – šioje vietoje registruota ir verslininko bendrovė „Eurotransas“.

Prisidengus tuo, kad „Viagros“ partijos kelionės tikslas yra Ukraina, Lietuvą pasiekęs krovinys jau pateko „Eurotranso“ žinion. Įtariama, kad į Lietuvą atvykę medikamentai T. Šachparoniano nurodymu buvo perkrauti į kitą vilkiką, vėliau potenciją gerinantys medikamentai buvo realizuoti Lietuvoje, nors verslininkas neturėjo licencijų nei įvežti vaistus, nei jais prekiauti.

Preliminariai į Lietuvą atvežta „Viagros“ partija gali būti verta 1 193 400 eurų. Bylos duomenimis, ją realizavęs T. Šachparonianas nesumokėjo 250 140 eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Verslininkui iškeltą baudžiamąją bylą šią savaitę toliau nagrinėjo Vilniaus apygardos teismas, T. Šachparonianas ir jo gynėja posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. Teisme buvo apklausti buvę logistikos ir sandėliavimo bendrovės „Vingės Transsphere Logistika“, kurios sandėlyje buvo laikomi į Lietuvą atvežti medikamentai, vadovai. Buvęs bendrovės vadovas ir aukštas darbuotojas paliko pareigas „Vingės Transsphere Logistika“, kai šios bendrovės sandėlyje apsilankė teisėsaugos pareigūnai, tyrę galimai neteisėtą prekybą medikamentais, tačiau liudytojai teigė, kad jų pasitraukimas iš pareigų nebuvo susijęs su šia byla.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite