Angle down Atgal

Postapokaliptinis vaizdelis: Vilniuje sugedus paštomatui nusidriekė šimtametrinė eilė

Turbūt prieš metus būtų buvę sunku įsivaizduoti, kokią reiškmę įgis nuotolinis prekių pristatymas ir šios paslaugos arterijos – paštomatai. Tačiau šiandien akivaizdu: užsidarius parduotuvėms, pašto ir kurjerių paslaugos daugeliui greta interneto tapo dar viena bambagysle su pasauliu, o nesklandumai siuntų pristatyme paveikia daugelį.

Šeštadienį Vilniaus Viršuliškių mikrorajono gyventojai tapo nekasdienio reiškinio liudininkais – sugedus šalia „Maximos“ parduotuvės esančiam „Omniva“ paštomatui, nusidriekė šimtametrinė žmonių, norinčių pasiimti siuntas, eilė. Pastaroji galiausiai išėjo už parduotuvės teritorijos ir pasiekė gatvę.

Kaip paaiškėjo, tokią eilę išprovokavo nestandartinis siuntų pristatymo bendrovės būdas pristatyti siuntas – kadangi, kaip matyti iš susikaupusios eilės, į pastarąjį paštomatą patenka daug siuntų, į jį nukreiptos siuntos buvo pristatytos dviem mikroautobusais ir dalintos iš šių transporto priemonių.

Socialiniuose tinkluose Viršuliškių gyventojams skirtose grupėse gyventojai jau penktadienį ėmė skųstis, kad neveikia šalia „Maximos“ esantis paštomatas. Kad prekių ir siuntų pristatymas kasdieniame gyvenime šiuo metu užima svarbią vietą, rodo tai, kad toks iš pažiūros paprastas dalykas sulaukė nemažai dėmesio. Svarbiu įvykiu, sulaukusiu dėmesio socialiniuose tinkluose, tapo ir žinia, kad improvizuotas „paštomatas“ šeštadienį ėmė veikti.

Gausi siuntas atsiimti norėjusių žmonių eilė laikėsi keliasdešimt minučių, po to ėmė retėti, kol liko tik keliolika žmonių. Siuntų dalijimas truko maždaug valandą.

Nekasdienis reiškinis ir pasibaigęs sulaukė susidomėjimo ir aptarimo viešoje erdvėje. Vienas feisbuko vartotojas gan originaliai pastebėjo, kad, kalbant apie sovietmetį, dažnai prisimenamos eilės prie mėsos, deficitinių prekių, o ateityje, prisimenant šį pandemijos laikmetį, galbūt bus kalbama apie eiles prie paštomatų.

Kitam feisbuko vartotojui šeštadieninis vaizdelis Vilniuje priminė postapokaliptinį garsaus JAV fantasto Ray Bradbury apsakymą „Šypsena“, kuriame po atominių sprogimų išgyvenusi žmonija sunaikino pramonę ir civilizacijos reliktus, o apsakyme žmonių eilė stovi prie garsiojo paveikslo „Mona Lisa“, laukdama, kol galės jį suplėšyti į skutus.

www.alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite