Angle down Atgal

Popiežiaus pliaukštelėjimas įkyriai gerbėjai sukėlė šurmulį socialiniuose tinkluose

Vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip suirzęs popiežius Pranciškus antradienį vakare pliaukšteli per ranką vienai jį sugriebusiai gerbėjai, sukėlė šurmulį socialiniuose tinkluose ir sulaukė daugybės komentarų, bet pontifikas atsiprašė dėl savo „blogo pavyzdžio“.

Incidentas įvyko Pranciškui priėjus pasveikinti vaikų prie kalėdinės prakartėlės Vatikano Šv. Petro aikštėje. Kai Šventasis Tėvas nusigręžė ir jau ruošėsi išeiti, viena moteris, buvusi kitapus apsauginio užtvaro, kažką šūktelėjo, sugriebė jį už rankos ir timptelėjusi vos nepargriovė.

83 metų Katalikų Bažnyčios vadovas piktai susiraukė ir sugebėjo išsivaduoti iš moters gniaužtų tik dukart pliaukštelėjęs jai per delną.

Pranciškus tęsė savo apsilankymą eidamas truputį toliau nuo jį sveikinančių žmonių, bet vėliau vėl atsipalaidavo ir bendravo su kitais vaikais.

Dauguma per „Twitter“ pasisakiusių komentatorių palaikė pontifiko ūmią reakciją.

„JIS YRA ŽMOGUS... Būdamas popiežiumi netampi atsparus Skausmui ir neišvengi Reakcijos į skausmą“, – rašoma viename iš komentarų, atspindėjusių daugelio poziciją.

Tačiau trečiadienį Pranciškus sakė apgailestaujantis, kad prarado savitvardą.

Aukodamas pirmąsias mišias naujausiais 2020 metais pontifikas pasmerkė „bet kokį smurtą prieš moteris“ kaip „Dievo, gimusio iš moters, paniekinimą“.

„Daugeliu atvejų prarandame kantrybė. Man irgi taip nutinka. Atsiprašau dėl vakar parodyto blogo pavyzdžio“, – pridūrė jis.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite