Angle down Atgal

Pomėgiai, kurie dera su kalbos mokymusi

Mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie visą gyvenimą mokosi, ilgiau išlieka jaunatviški. Tačiau ne dažnam pavyksta prisiversti mokytis, pavyzdžiui, švedų kalbos. Besiruošiantiems pradėti mokytis šios ar kitos nelengvos kalbos svarbu atrasti tinkamiausius būdus save motyvuoti. Vienas jų – pomėgių derinimas su kalbos mokymusi. Pateikiame kelias idėjas, kaip tai padaryti.

Žiūrėkite filmus, skaitykite knygas

Švedų kalbos kursai nėra vienintelis žinių šaltinis. Mokymąsi reikėtų derinti su kasdiene veikla, kuri jums teikia malonumą. Vienas paprasčiausių ir dažniausių patarimų besimokant naujos kalbos – žiūrėti filmus ar serialus su kalbos, kurios norite išmokti, subtitrais. Klausydamiesi žinoma kalba įgarsinto filmo ir skaitydami subtitrus be pastangų įsiminsite kelis naujus žodžius, frazes. Taigi besimėgaudami filmu ar serialu net nepajusite, kaip pasipildys jūsų kalbos žinių bagažas.

Tinkamas ir atvirkštinis variantas, kai žiūrėdami filmą švedų kalba skaitysite jums žinomos kalbos subtitrus – po kurio laiko pastebėsite, kad atpažįstate vis daugiau naujos kalbos žodžių bei frazių. Šis būdas padės perprasti ir tarimo subtilybes.

Kitas patarimas – skaityti knygas kalba, kurios mokotės. Tinka ir verstinės, ir švedų autorių knygos. Vis dėlto skaityti knygas geriausia jau pramokus kalbos, įgijus stiprius pagrindus. Tam puikiai pravers švedų kalbos kursai. Skaitymas – puikus būdas gramatikos, sakinių sandaros įgūdžiams gerinti, žodynui plėsti. Skaitant rekomenduojama šalia turėti žodyną arba tiesiog pasižymėti nežinomus žodžius ir juos vėliau išsiversti. Netrukus žodynu naudotis prireiks vis rečiau. Kitas puikus metodas – šalia turėti knygos vertimą į jūsų gimtąją kalbą. Kilus neaiškumų, teliks užmesti akį į vertimą.

Paverskite kalbos mokymąsi kasdienybe

Mokantis kalbos rekomenduojama kuo daugiau tos kalbos elementų įtraukti į kasdienybę, buitį. Puikus būdas – ruošti maistą pagal tradicinius, švedų kalba pateiktus receptus. Taip kalbos mokymasis bus ne tik naudingas, bet ir smagus. Norėdami pasunkinti užduotį, galite kiekvieną virtuvėje esantį įrenginį ar daiktą, netgi maisto produktą pažymėti lapeliais su švediškais jų pavadinimais ir, jei reikia, šių žodžių transkripcija. Taip greičiau išmoksite pagrindinių įrankių ir daiktų pavadinimus. Toks metodas ir lankomi švedų kalbos kursai – itin naudingas derinys norintiems susikalbėti kasdienėmis temomis.

Bendraukite su pažįstamais žmonėmis ir drąsiai kurkite naujus ryšius

Vienas svarbiausių dalykų, padedančių išmokti kalbą greičiau ir tvirčiau – bendravimas. Juk kalba ir skirta komunikacijai su kitais. Nedrąsu? Gėdijatės tarties klaidų? Įveikite kompleksus. Juk svarbiausia – ne pasakyti sakinį be menkiausios klaidos, o perteikti mintį taip, kad gimtakalbis pašnekovas ją suprastų. Bendrauti galite įvairiais būdais. Tam tinka ir pokalbiai diskusijų svetainėse ar socialiniuose tinkluose, ir naujų pažinčių mezgimas viešint Švedijoje – kavinėje, bare ar tiesiog gatvėje, paklausus greičiausio kelio į lankytiną objektą. Švedai – paslaugūs, tolerantiški ir malonūs žmonės, tad tereikia įveikti jaudulį.

Nereikėtų pamiršti, kad iššūkiai – natūrali kalbos mokymosi proceso dalis. Visos aptartos priemonės kalbai mokytis – puiki pagalba, tačiau pagrindu turėtų tapti profesionalių pedagogų vedami švedų kalbos kursai. Mokytojai padės išvengti didžiausių klaidų, suteiks tvirtą žinių pamatą ir padės atsirinkti tinkamas papildomas priemones. Kursuose galėsite rasti ir bendraminčių, kurie taip pat pagelbės mokytis ir taps puikiais pašnekovais tobulinant bendravimo švedų kalba įgūdžius. Kalba nėra vien žodžiai ir taisyklės, tai – galimybė atrasti naujus pomėgius, didesnes laisvalaikio galimybes.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite