Angle down Atgal

Politikų paprašyta paremti saugotinų teritorijų veiklą

Į Metelių regioninį parką, čia vykusias balinių vėžlių palydėtuves, atvykusių politikų paprašyta įsigyti savanorišką centro lankytojo bilietą – taip paremiant Lietuvos valstybines saugotinas teritorijas, o konkrečiai – Metelių regioninio parko direkcijos veiklą.

Politikai, nesuabejoję nei sekundės, išsitraukė mobiliuosius telefonus.

Vieną eurą kainuojanti trumpoji mobiliojo telefono žinutė – ši maža auka leidžia Metelių regioninio parko direkcijos darbuotojams ištisus metus tvarkyti paplūdimį nuo šiukšlių, įsigyti edukacinėms ekskursijoms reikalingų priemonių, skleisti informaciją apie savo veiklą, įsigyti reikalingo darbui inventoriaus, priemonių.

Tiesa, telefono operatoriai už šią paslaugą nusiskaičiuos papildomus 35 eurocentus, taigi, iš viso nuo telefono sąskaitos bus nurašyta 1,35 euro.

Viešojo lankytojų centro WC priežiūra ir išlaidos už vandenį, nupirkti ir lankytojams nuomojami dviračiai, įrengti informaciniai stendai, lankytojams įrengtos lauko sūpuoklės, vandens sūpuoklės, nupirkta ir nuomojama irklentė, paplūdimio vandens tyrimai – visa tai yra tik todėl, kad regioninis parkas gavo lankytojų paramą.

Į Metelius praėjusį penktadienį atvykę aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė ir Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Benius Rūtelionis nustebo, kad įsigyti parko lankytojo bilietą galima ir SMS žinute – išsiuntus žinutės tekstą „MRP“ trumpuoju numeriu 1860.

Įsigiję tokį net penkias dienas galiojantį lankytojo bilietą, gausite į savo mobilųjį telefoną žinutę su padėkos tekstu.

„Tiesą sakant, nepastebėjau informacijos, kad galima paremti centro veiklą trumpąja SMS žinute. Manau, jie apie tai galėtų skelbti matomiau. Kita vertus, smagus jausmas - žinoti, kad esi bendruomenės dalis ir prisidedi prie jos veiklos. Ypač miela buvo gauti padėkos žinutę į savo mobilųjį telefoną“, - sakė merė A. Miškinienė.

„Infomacija lankytojams apie tai yra skelbiama ties mūsų lankytojų centru, tačiau nedrįstame tokio prašymo rašyti didelėmis raidėmis – esame dėkingi kiekvienam lankytojui, kuris įsigyja tokį bilietą ir paremia mūsų veiklą, nors ši parama yra savanoriška“, - sakė Metelių regioninio parko direktorius Ramūnas Krugelis.

Direktorius neslepia – ši parama centro veiklai yra labai reikalinga ir reikšminga.

„Džiaugiamės, kad ši parama kasmet didėja, o tai rodo, jog mūsų lankytojai sąmoningėja ir supranta, kad miela atvykti į sutvarkytą paplūdimį, kur ir šiukšliadėžės yra, ir suoleliai, ir laužavietė, ir takai įrengti, ir gidas savaitgalį ekskursiją pasitinka. O juk kažkas visa tai turi apmokėti. Todėl smagu, kad galime remtis lankytojų parama – kiekvienam iš jų esame dėkingi“, - teigė R. Krugelis.

Lankytojų parama Dusios pakrantėje įsikūrusiam Metelių regioniniam parkui kasmet auga: 2015-ais metais jos surinkta 2015 eurų, 2016-ais – 2060 eurų, 2017-ais – 2647 eurai, pernai – 4726 eurai.

A. Liaukaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite