Angle down Atgal

Politikai sureagavo į skundus: pažabotas „Dubijos svetainės“ darbo laikas

Nors prekybos alkoholiu laikas griežtai apribotas įstatymais, prekybininkai randa ir „apstatymų“. Pavyzdžiui visą parą prekiauti alkoholiu pasivadinus baru. Tokių barų Šiauliuose yra ne vienas, kur stovi keletas stalelių, o prekyba alkoholiu vyksta parduotuvėse draudžiamomis valandomis. Šį kartą kliuvo „Dubijos svetainei“. Jų prekybos alkoholiu laikas gerokai sutrumpintas.

Posėdžio pradžioje buvo ketinimų šį klausimą išbraukti iš darbotvarkės todėl, kad paminėtas tik vienas baras, o ne visi tokio pobūdžio Šiaulių barai. Tačiau politikai nusprendė nuo kažko pradėti, o ateityje paliesti ir kitų barų klausimą.

Be ilgų diskusijų, tačiau maža balsų persvara laiko apribojimai barui „Dubijos svetainė“ buvo patvirtinti. Už tai balsavo 16 politikų, 8 susilaikė, 1 buvo prieš ir 4 nebalsavo.

Taryba nusprendė apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką MB „Dubijos svetainė“, esančios Dubijos g. 44A bare, draudžiant prekiauti pirmadieniais–šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos. Iki šiol alkoholiu prekiauti jie galėjo visą parą, jei klientas vartoja alkoholį vietoje. Sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas.

Tai, kad šio klausimo imtųsi politikai, paskatino ir policijos pateikti duomenys. Pagal Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato surinktą medžiagą, įmonė jai priklausančiame bare sekmadieniais nuo 15 iki 10 valandos parduoda alkoholinius gėrimus ir neužtikrina Licencijoje nurodytos leistinos sąlygos, kad parduodami alkoholiniai gėrimai būtų vartojami viešojo maitinimo vietoje – leidžia išsinešti.

Taip pat, lyginant su 2017 m., 2018 m. ženkliai padaugėjo įvykių galimai ar tiesiogiai susijusių su MB „Dubijos svetainė“ prekybos vieta: 2017 m. užregistruoti 72 pranešimai, per 2018 m. aštuonis mėnesius – 179 pranešimai; daugiausia pranešimų užregistruota sekmadieniais, 66 proc. analizuojamų pranešimų gauti nakties metu ( nuo 22 val. iki 7 val.). Konstatuota, kad baro veikla turi įtakos viešosios tvarkos ir kitiems teisės nusižengimams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite