Angle down Atgal

Poliklinikai teismuose patirtas nuostolis dar nėra sumokėtas, ligoninė kompensuoti nuostolį neprašė

Širvintų r. merė Ž.Pinskuvienė po rinkimų įvairiose laidose ėmė kalbėti apie Širvintų rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovių atleidimo priežastis. Ką ji pasakoja, girdėjote laidose.

Merė kalba vėl tą patį, nors teismai jau seniai pripažino, kad abi Širvintų sveikatos priežiūros įstaigų vadovės atleistos neteisėtai.

Tačiau po šių interviu ir pasakojimų skaitytojai vėl prisiminė apie iš Ž.Pinskuvienės priteistą kompensaciją poliklinikai (PSPC). Sulaukėme ne vieno skambučio su klausimu, ar pinigai jau sumokėti? Ir klausimas labai logiškas bei natūralus. Juk poliklinikos ir ligoninės išlaikomos iš mokesčių mokėtojų, o jų turimi pinigai lemia paslaugų kokybę. Tad kiekvienam mūsų yra svarbu, kad gydymo įstaigos turėtų pakankamai lėšų mūsų visų sveikatos priežiūros kokybei užtikrinti.

Tad apie priteistą kompensaciją ir viešojo intereso gynimą ir pasiteiravome LR generalinėje prokuratūroje, nes būtent ši įstaiga ėmėsi širvintiškių viešojo intereso gynimo.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė:

Atsakydami į Jūsų klausimus informuojame, kad Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme byla dėl VšĮ Širvintų PSPC patirtos žalos išieškojimo iš Ž. Pinskuvienės apeliacine tvarka dar neišnagrinėta. Dar nėra paskirta teismo posėdžio data. Duomenų, ar atsakovė Ž. Pinskuvienė neįsiteisėjusio pirmosios instancijos teismo sprendimo pagrindu jau sumokėjo VšĮ Širvintų PSPC patirtą žalą, neturime.

Dėl galimybės ginti viešąjį interesą teismo keliu išieškant VšĮ Širvintų ligoninės patirtą nuostolį neteisėtai atleidus direktorę L. Meškauskienę šiuo metu yra sprendžiama atskiro Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus atliekamo tyrimo metu. Sprendimas dar nėra priimtas. Pastarasis tyrimas buvo pradėtas gavus Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių kolektyvinį pareiškimą.“

Skaitytojams primename

Skaitytojams primename, kad būtent Ligonių kasos kreipėsi į prokurorus dėl šios patirtos žalos atlyginimo, o jie savo ruožtu kreipėsi į teismą ir gynė viešąjį interesą. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė įpareigota Širvintų PSPC (poliklinikai) kompensuoti daugiau nei 22 tūkst. eurų žalą, patirtą bylinėjantis su buvusia vadove Nijole Dimšiene dėl neteisėto jos atleidimo. https://www.krastonaujienos.lt/2018/06/z-pinskuvienei-priteista-atlyginti-pspc-nuostoli-bylinejantis-su-neteisetai-atleista-vadove/

Šį teismo sprendimą Ž.Pinskuvienė apskundė aukštesnei instancijai.

Dar pernai rudenį Ligonių kasų teiravomės ir dėl ligoninės viešojo intereso gynimo.

Tuomet mums buvo atsakyta, kad VšĮ Širvintų ligoninė gali pati kreiptis dėl viešojo intereso gynimo ir prašyti kompensuoti teismuose patirtą žalą. Primename, kad kalbama apie daugiau kaip 40 tūkstančių eurų. Kadangi ligoninė, turinti begales skolų, neieškojo galimybių susigrąžinti ne dėl jos kaltės prarastų pinigų, tą padarė Širvintų rajono savivaldybės opozicija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite