Angle down Atgal

Policijos reitingas pasiekė rekordines aukštumas

Visuomenės pasitikėjimas policija yra aukščiausias per du dešimtmečius ir nusileidžia tik ugniagesių-gelbėtojų populiarumui, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Policija šiuo metu pasitiki 68,4 proc. apklaustųjų (sausį – 64,2 proc.).

„Pasitikėjimas policija (...) jis aukščiausias per 22 metus, kiek mes matuojame, nuo 1998 metų, – tada policija buvo labai neigiamai vertinama. Šiuo metu aukščiau tik ugniagesiai gelbėtojai“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Jo teigimu, galima tik spėti, ar policijos reitingo augimą lėmė tariamas vaiko pagrobimas Vilniuje, dėl kurio sausį mobilizuotos gausios policijos pajėgos, tačiau galiausiai paskelbta, kad pagrobimo nebuvo.

„Du momentai: vienas – mobilizacija, kad greitai pavyko kažką mobilizuoti, o antras dalykas – pasirodė, kad ten nieko nebuvo, na, kažkaip gražiai išėjo (policija – BNS) iš tos situacijos, jie tų vaikų nepateikė kokiam pasityčiojimui, sklandžiai, skoningai pasibaigė gana kvaila situacija“, – komentavo V. Gaidys.

Ugniagesiai-gelbėtojai pirmauja užsitikrinę 91,3 proc. pasitikėjimą (sausį – 88,6 proc.). Trečioje vietoje – kariuomenė su nepakitusiu 62,2 proc. reitingu.

Smuktelėjo pasitikėjimas prezidento institucija – dabar jis siekia 52,3 proc. (sausį – 58,4 proc.).

Didesniais kaip 50 proc. vertinimais išsiskiria ir „Sodra“ (52,8 proc.), bažnyčia (52,6 proc.), sveikatos apsaugos sistema (51,2 proc.).

Labiausiai nepasitikima partijomis – jomis nepasitikėjo 60,8 proc. apklaustųjų, Seimu – 55,2 proc., Vyriausybe – 30,7 proc., teismais – 30,2 proc.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ gyventojų apklausą atliko vasario 7-13 dienomis, apklausti 1020 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite