Policijos lėlių teatras

Panevėžys
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas V. Doda teigia, kad Pasvalio policijos lėlių teatras – vienintelis toks projektas Lietuvoje.

Į šio teatro veiklą jaunimas įsitraukia savo noru: domisi, ieško informacijos apie kelių eismo taisykles, analizuoja Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą, pritaiko savo gebėjimus (dainavimą, grojimą gitara, aktorystės gebėjimus), kuria naujas situacijas ir tobulina jau sukurtas – viskas, kad žiūrovui būtų įdomu ir naudinga.

Projektas pradėjo gyvuoti 2015 metais. Iš Lietuvos policijos Departamento lėšų buvo finansuotas 600 eurų dekoracijoms ir lėlių teatro personažams/ lėlėms sukurti.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio r. policijos komisariatui bendradarbiaujant su Pasvalio r. savivaldybe, vykdoma tęstinė prevencinė programa „Būk saugus“, iš kurios lėšų „Policijos lėlių teatrui nupirktas apšvietimas, garso kolonėlė su mikrofonais (aktoriams įgarsinti). Vaškų kultūros namų vadovas, ,,Policijos lėlių teatro“ aktoriai (jaunieji policijos rėmėjai ir Vaškų kultūros namų jaunieji aktoriai) prisideda savanoriška veikla, tad tam papildomų lėšų neskiriama.

Šis neįprastas teatras sukūrė pamokantį spektaklį „Roko istorija“. Tai istorija apie berniuką ir jo kelionę į parduotuvę, kurioje jis su draugu nesilaikė saugaus elgesio taisyklių, susitiko su nusikaltėliais. Laimė, berniukus išgelbėjo policijos bičiulis „Amsis“. Policijos lėlių teatrui lėles ir scenos dekoracijas kūrė menininkė Elvyra Vilkienė, spektaklio scenarijų sukūrė Pasvalio

Petro Vileišio gimnazijos teatro būrelio vadovė, režisierė Asta Liukpetrienė, lėles įkūnijo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos ir Pajiešmenių pagrindinės mokyklos mokiniai, jaunieji policijos rėmėjai: Mantas Skvireckas, Eva Liukpetrytė, Paulina Merkelytė, Vakarė Gikytė, Domantė Latvėnaitė, Patricija Mažeikaitė, Jovita Kuodytė, Eglė Giniotytė, ir Arminta Astrauskaitė.

2017 m. ,,Policijos lėlių teatre“ ėmė vaidinti Vaškų kultūros namų vaikai, jaunimo iniciatyvinės grupės ,,Marabu band“ atstovai kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais. ,,Policijos lėlių teatras“ pasikeitė, tapo ne tik edukacinis, bet ir interaktyvus, o aktyvus jaunimas sukūrė/pritaikė dainas, muziką naujam spektakliui, pakeitė dekoracijas, padedant bendruomenės pareigūnams, sumodeliavo situacijas, kurios būtų aktualios, įsimintinos ir įdomios jauniesiems spektaklio žiūrovams, tuo labiau, kad ,,Policijos lėlių teatras“ yra mobilus, lengvai transportuojamas.

Interaktyvus edukacinis spektaklis daugiau skirtas jaunesnio amžiaus vaikams. Spektaklio metu suvaidinamos įvairios situacijos, vaikai patys skatinami mąstyti, ką spektaklio veikėjai daro neteisingai, o ką teisingai (vaidinamos 5 situacijos).Baigus vaidinti kiekvieną situaciją, policijos pareigūnas (bendruomenės pareigūnas) išeina į scenos priekį ir paprašo vaikų paaiškinti, ką edukacinio spektaklio veikėjai darė neteisingai, taip pat paaiškina, kaip tokioje situacijoje reikėtų elgtis. Tokio amžiaus vaikai (iki 14 m.) saugaus elgesio gatvėje, tamsiu paros metu, atsakomybės lengviau išmoksta ne pateikiant jiems ,,sausą“ teoriją, o per žaidybinius elementus, suvaidintas situacijas. Patys spektaklio aktoriai, prieš kuriant situacijas, skaito kelių eismo taisykles, bendruomenės pareigūnai juos konsultuoja dėl administracinio nusižengimų kodekso straipsnių, saugios kaimynystės, elgesio viešoje vietoje, taip gaunama dviguba nauda tiek spektaklio aktoriams, tiek žiūrovams.