Angle down Atgal

Policijos departamentas: nušvilptame Sausio 13-osios minėjime kol kas pažeidimų neįžvelgta

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad ketvirtadienį įvykusiame proteste per Laisvės gynėjų dienos minėjimą viešosios tvarkos pažeidimų užfiksuota nebuvo. Visgi, R. Matonio teigimu, policijos pareigūnai į renginį susirinkusių asmenų veiksmus ketina įvertinti dar kartą.

„Kažkokių incidentų ar didelių pažeidimų kaip ir nebuvo užfiksuota, nebent kažkas gali įvykti vėliau“, – Eltai teigė Policijos departamento atstovas.

R. Matonio nuomone, protestuotojų švilpimai per valstybės vadovų kalbas neturėtų būti traktuojami kaip viešosios tvarkos pažeidimai. Visgi R. Matonis akcentuoja, kad į renginį susirinkusių asmenų veiksmai bus dar kartą įvertinti.

„Visi veiksmai renginių metu yra užfiksuojami ir yra vertinami, bet kol kas, preliminariai, tai turbūt neįžvelgta kažkokių pažeidimų“, – kalbėjo R. Matonis.

Policijos departamento atstovo teigimu, prie Seimo vykusią protesto akciją padėjo suvaldyti išankstinis policijos pasiruošimas galimiems protestuotojų veiksmams.

„Protestas pakankamai sklandžiai praėjo, tai lėmė geras pasirengimas, išankstiniai tam tikri policijos veiksmai. Pradedant fizinio barjero pastatymu, tam tikros informacijos sklaida, pasirinktų pajėgų skaičiumi, išdėstymu, taktiniais sprendimais. Tai manome, kad prevenciniai veiksmai leido padaryti taip, kad renginys praeitų sklandžiai ir niekas nenukentėtų, tai ir yra svarbiausia“, – tvirtino R. Matonis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo surengtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

Susirinkusieji Seimo pirmininkę pasitiko švilpimu ir šūksniais „Gėda“. Protestuotojai nepasitenkinimą reiškė visos V. Čmilytės-Nielsen kalbos metu. Į protestuotojų šūksnius savo kalboje sureagavo premjerė. Kalbėdama apie laisvę, ji teigė, kad ir jos kalbą tildęs protestuotojų švilpimas yra iškovotos laisvės dalis.

„Laisvė visada yra kūryba, o ne destrukcija. Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat tos iškovotos laisvės dalis“, – Nepriklausomybės aikštėje sakė I. Šimonytė.

Renginyje dirbo sustiprintos pareigūnų pajėgos, sostinės prieigose buvo įrengti automobilių patikros punktai, kuriuose buvo tikrinami autobusai ir kitos pasirinktos transporto priemonės. Dėl saugumo šalia Seimo buvo įrengtas fizinis barjeras, renginio metu viešąją tvarką palaikantys pareigūnai vykdė ir pasirinktų asmenų patikras.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite