Angle down Atgal

Policija: judėjimo ribojimams tarp savivaldybių galimai pasitelksime išmaniąją programėlę

Policija kartu su informacinių technologijų specialistais planuoja kurti programėlę, kuri padės kontroliuoti judėjimą šalies viduje. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas teigia, kad tokia programėlė padėtų sumažinti krūvį pareigūnams ir judėjimas šalies viduje būtų kontroliuojamas tikslingiau.

„Šiandien šiek tiek per anksti atsakyti, kaip ji veiks, nes turime visų pirma IT specialistų išvadas gauti apie tai, ką ta sistema gali. (...) Kiekvienas automobilio savininkas turi deklaruotą gyvenamąją vietą, sistema atpažintų, ar asmuo jo vardu registruotu automobiliu gali kirsti savivaldybę, kurioje jis nei deklaravęs gyvenamosios vietos, nei jo darbovietė ten yra“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė A. Paulauskas.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas tikina, kad tokia programėlė ne tik sumažintų policijos darbo krūvį, bet ir padėtų judėjimą šalies viduje kontroliuoti tikslingiau.

„Tikrai labai rimtai svarstome apie Valstybinės kelių direkcijos vaizdo stebėjimų kamerų įdarbinimą šiai kontrolei, tačiau, žinoma, čia turbūt mūsų informacinių technologijų specialistai turėtų, kaip tai galima padaryti ir kiek laiko tai užtruktų“, – teigė komisaro pavaduotojas.

A. Paulauskas teigia, kad policijos postai darbo dienomis, darbo valandomis, kartais nėra reikalingi ir neturi logikos, nes didžioji dalis asmenų vyksta darbo reikalais ir visus stabdant bei tikrinant pareigūnai sukeltų daug nepatogumo verslui ir darbuotojams.

„Mūsų žmogiškieji resursai, kaip žinome, tikrai riboti. Šiuo metu matome, kad ir mūsų pareigūnai yra pervargę ir perkaitę, nes tikrai dirba ilgas valandas. Matome, kad tokiu režimu negalime dirbti labai ilgą laiką, o jeigu reikės tai daryti dar visą mėnesį, faktas, kad turime ieškoti kitokių veiklos metodų“, – sakė komisaro pavaduotojas.

Judėjimo ribojimus Vyriausybė nusprendė pratęsti iki sausio 31 d. policijos generalinio komisaro pavaduotojas „Ryto garsai“ laidoje teigė, kad nuo judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pradžios iki dabar jau buvo apgręžta daugiau nei 44 tūkst. automobilių, 11 tūkst. iš jų – praėjusį naujametinį savaitgalį. 

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite