Angle down Atgal

Poilsio zonos miškuose – atviros visuomenei

Miškas – ne tik nepamainoma priemonė, kovojant su šiandien itin aktualia klimato kaita, bet ir žmonių labai mėgstama vieta vaikščioti, ilsėtis, pramogauti. Daug maloniau lankytis tuose miškuose, kurie yra išpuoselėti ir pritaikyti visuomenės poreikiams.

Deja, toli gražu ne visi mūsų miškai yra būtent tokie. Todėl parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ kaip tik ir skirta miškams sutvarkyti, įrengti miškuose poilsio zonas ir atverti jas visuomenei.

Žmonės pamėgo miškingą vietovę

Regimantas Višniauskis iš Mažeikių rajono Troškučių kaimo sukūrė rekreacinę infrastruktūrą, pasinaudojęs parama pagal KPP veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“. Paramos gavėjas, paklaustas, kodėl nusprendė naudotis tokia parama, atsakė, kad norėjo miškingoje vietovėje sukurti poilsio zoną, kuria galėtų naudotis visi žmonės.

Atnaujintą miškingą vietovę žmonės pamėgo, nes miškas yra visai netoli Mažeikių miesto. Džiaugiamės, kad gyventojai sąmoningi ir miško neniokoja. „Jei kas klaustų, ar norėčiau gauti paramą dar kartą, nedvejodamas sakyčiau, kad taip, tikrai verta. Taip, reikia laikytis tam tikrų procedūrų, prisiimti įsipareigojimų, tokių kaip turto draudimas, kuriam sukurti buvo panaudota parama, įsileisti tikrintojus. Tačiau reikalavimai ir taisyklės yra realūs, pasverti, įmanomi ir, manau, reikalingi“, – kalbėjo paramos gavėjas.

Kam skirta parama

Parama pagal minėtąją veiklos sritį yra skirta viešojo naudojimo rekreacinei miško infrastruktūrai įrengti ir atnaujinti, pamiškėms formuoti, miškuose esančioms saugomoms natūralioms buveinėms ar saugomų rūšių buveinėms atkurti arba būdingai miško struktūrai palaikyti, nevietinių medžių rūšių medynams pertvarkyti į vietinių medžių rūšių medynus, jaunuolynams (iki 20 metų) ugdyti, vidinės miškotvarkos ir miško želdinimo ir žėlimo projektams, kaip savarankiškoms investicijoms, rengti. Tai veiklos, kurių ėmęsi pareiškėjai, tiek privačių, tiek valstybinių miškų valdytojai, gali tikėtis paramos, teikiamos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Už gautas lėšas pareiškėjai turi įrengti rekreacinę infrastruktūrą: pažintinius takus, lieptus, tiltus, laiptus, apžvalgos aikšteles, medinius atrakcionus, pavėsines, suolus, stalus, laužavietes ir pan.

Paramą gali gauti tik privačių ir valstybinių miškų valdytojai, tačiau jiems svarbu žinoti, kad naudotis rekreacine miško infrastruktūra, kuriai buvo skirta parama, būtina leisti ir visuomenei. Šio įsipareigojimo paramos gavėjai privalo laikytis iki kontrolės laikotarpio pabaigos, kuris tęsiasi penkerius metus po paskutinio paramos išmokėjimo dienos. Jie taip pat įsipareigoja prižiūrėti teritoriją: šalinti augmeniją, šiukšles, taisyti rekreacinės infrastruktūros objektus.

Kaip rasti rekreacinius miškus

Apie rekreacinius objektus miškuose gyventojus informuoja netoliese jų įrengtos informacinės rodyklės, nukreipiančios į poilsio vietą. Rodykles turi įrengti patys paramos gavėjai ir užtikrinti, kad poilsio vieta visuomenei būtų prieinama iki kontrolės laikotarpio pabaigos – penkerius metus. Apie miške esančius paramos lėšomis įrengtus rekreacinius objektus gyventojai taip pat gali sužinoti, pasitikrinę NMA interneto puslapyje esantį rekreacinių objektų žemėlapį adresu www.nma.lt/statistika-ir-projektu-zemelapis.

Užsakymo numeris. 80251

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite