Angle down Atgal

Poezija ir muzika persipins kompozicijoje „iš naminio audimo dainos“

Rugsėjo 29 d. 17.15 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks poeto Vlado Braziūno ir kompozitoriaus, multiinstrumentininko Algirdo Klovos kompozicija „iš naminio audimo dainos“.

Renginyje skambės V. Braziūno eilėraščiai autoriaus balsu ir A. Klovos atliekama instrumentinė ir vokalinė gausa. A. Klova: „Su Vladu išvažinėta kone visa Lietuva, buvome Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Savo kūrinius vadiname kompozicijomis poeto balsui ir skambančiai gausai: Vladas skaito savo eiles, o aš groju muziką, paremtą liaudies melodijomis, dermėmis, motyvais. Naudoju daug visokių liaudies instrumentų ir, žinoma, smuiką. Kartais ir padainuoju“.

V. Braziūnas, aukštaitis iš Pasvalio ir nuo Pasvalio: „Su Algirdu Klova ir jo folkloro grupe „Vydraga“ 2005-aisiais esam išleidę knygą su kompaktine plokštele „iš naminio audimo dainos“. Skyrėm dviem gyvenime nesusitikusiems žmonėms, puikiausiems savo kraštų tautosakos „pateikėjams“ – šviesiam dzūkui Petrui Zalanskui ir Onai Vaškaitei-Bluzmienei iš manosios Lietuvos šiaurės. Dar smagiau: iš mano senelio augtinės Talačkonių“, – sako V. Braziūnas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite