Angle down Atgal

Poeto išgarsintas Strazdiškis ruošiamas literatūros piligrimams

Lapkričio 25-ąją Skiemonių seniūnijos pakraštyje prie vietinių kelių sankryžų nutūpė du mediniai paukščiai, savo sparnais rodantys kryptį Strazdiškio link. Taip pradėtas įgyvendinti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus sumanymas pažymėti ir literatūros piligrimams atverti poeto Algimanto Baltakio išgarsintą jo vaikystės kaimą Strazdiškį ir šiais Vietovardžių metais atgaivinti rajone nors vieną sunykusį vietovardį.

Lietuvos kultūros tarybos ir Muziejaus finansuojamą „Gizelio“ projektą įgyvendinanti Anykščių menininkų asociacija kuria keturias medines konstrukcijas. Jos susietos ne tik bendra stilistika, Anykščių krašte atpažįstama kaip Žilvino Prano Smalsko autoriniai kūriniai, bet ir savita spalva, įvairiais metų laikais išliksiančia pastebima kintančiame peizaže.

Pagrindinis simbolinis paukštis pažymės sunykusią Baltakių sodybą miško laukymėje buvusiame Strazdiškio kaime, kuris daugiau nei prieš 40 metų buvo ištrintas iš Lietuvos žemėlapio. Tos sodybos vietą iki šiol mena tik išdžiuvęs akmeninis šulinys ir pavieniai sodybos medžiai, minimi ir A. Baltakio eilėraščiuose.

Kiti trys paukščiai savo sparnų mostais ties kelių sankryžomis rodys kryptis Strazdiškio link: už 3 kilometrų nuo Baltenių kaimo, už poros kilometrų nuo Gečionių ir likus kilometrui nuo Velykūnų.

Kaip ir buvo numatyta projekte, Ž. P. Smalskas dekoratyvines rodykles su išnykusio vietovardžio žymeniu kuria kartu su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviais. Visas kūrybinis procesas pristatomas Anykščių menininkų asociacijos tinklalapyje www.ama.lt.

Jau numatyta, kad šių paukščių vilionėms keliauti Strazdiškio link, poetinio įkvėpimo ištakų beieškant, kitąmet pasiduos Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamas „Poezijos pavasaris 2020“.

Vienas iš tradicinės literatūros šventės renginių pavasarį vyks būtent Strazdiškyje, tikint, kad ten kartu apsilankys ir 90-metį pasitinkantis vienas vyriausių šiandieninės Lietuvos poetų Algimantas Baltakis.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite