Po XIII-ųjų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalų Jonava sugrįžo ant prizininkų pakylos

Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Rugsėjo 26 dieną Palangoje vyko XIII-ųjų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinis etapas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 50 savivaldybių.

Rekordiniu dalyvių skaičiumi pasižymėjusiame didžiausiame šalies sporto mėgėjų renginyje dalyvavo itin gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija: šiemet Jonava varžėsi beveik visose žaidynių programos rungtyse - iš atrankos nepavyko patekti tik šaškininkams.

Pirmieji varžybas baigė futbolininkai ir iškart Jonavos delegacijai padovonojo pačias geriausias emocijas: Šveicarijos seniūnijos komanda nužengė iki finalo ir jame rezultatu 1:0 pranoko Alytaus miesto ekipą.

Prizines vietas Jonavai iškovojo ir tinklininkės, ir krepšininkai: Jonavos miesto seniūnijos moterų tinklinio komanda suklupo tik finale ir laimėjo antrąją vietą, o vyrai krepšininkai, išsikovoję kelialapį į atkrintamąsias ir sėkmės dėka, mažajame finale pranoko alytiškius ir pasidabino bronzos medaliais.

Pirmąją vietą namo parvežė ir Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė, kuri seniūnų trikovėje nepaliko vilčių kitoms varžovėms ir tapo čempione. Seniūnų trikovėje dalyviai varžėsi baudų metimo, smiginio ir šaudymo rungtyse.

Kitose rungtyse jonaviečiams šiek tiek pritrūko iki medalių. Krepšinio 40+ rungtyje jonaviečiai ketvirtfinalyje vos vienu tašku pralaimėjo Kauno rajono krepšininkams ir liko penkti tarp 21 komandos, o vyrai tinklininkai, itin gerai sužaidę pirmąjį grupių etapą, antrajame etape kelis kartus suklydo ir neprasibrovė į geriausiųjų ketvertą bei pasidalino 5-10 vietas iš 22 dalyvavusių komandų.

Smiginio varžybose iš 24 komandų užimta garbinga 6 vieta, o stalo teniso komanda varžybas baigė per viduriuką - užėmė 8 vietą iš 16 komandų. Prasčiau sekėsi šachmatininkams ir virvės traukikams: iš 18 trejetų šachmatuose Jonava liko 16 vietoje, o virvės traukime Kulvos vyrai užėmė 12-15 vietas iš 17 komandų.

Susumavus visus visų varžybų rezultatus paaiškėjo, kad Jonavos rajono savivaldybė po šiokios tokios pertraukos sugrįžta ant prizininkų pakylos: tarp 38 rajonų savivaldybių jonaviečių delegacija iškovojo antrąją vietą ir aukščiau užleido tik Klaipėdos rajono savivaldybės sportininkų desantą.

Jonavos rajono savivaldybės delegacijos vadovė, sporto centro direktoriaus pavaduotoja Rima Danylienė teigia, kad šis itin sėkmingas mūsų savivaldybei atstovavusių sportininkų pasirodymas - bendra viso rajono skirtingų sporto šakų atstovų pergalė: „Džiaugiamės, kad stipriausi rajono sportininkai susirinko į finalines Lietuvos seniūnijų sporto žaidynes ir savo atsakingu žaidimu bei gražiomis pergalėmis ne tik sukūrė mums visiems puikias emocijas, bet ir išvedė Jonavą į antrąją vietą bendroje įskaitoje.“

„Norime padėkoti visiems žaidėjams, komandų vadovams, sirgaliams ir kitiems bet kokia forma prisidėjusiems bendražygiams, kurių dėka pasiekėme tokią svarbią pergalę ir laimėjome antrąją vietą. Tai ne tik puikus rezultatas, bet ir didžiulis džiaugsmas, ką kartu bendromis pastangomis galime pasiekti ginant Jonavos garbę,“ - teigė R.Danylienė.

Nugalėtojų titulą rajonų grupėje apgynė Klaipėdos rajono savivaldybė, o seniūnijų įskaitoje nenugalima išliko Utenos miesto seniūnija. Miestų įskaitoje Klaipėdos miesto savivaldybės delegacijai nepavyko išsaugoti nugalėtojų titulo - juos į II vietą išstūmė Alytaus miestas, kuris tapo Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių nugalėtojais bendroje miestų įskaitoje. Miestų įskaitoje pirmą kartą žaidynių istorijoje III vietą iškovojo finalinio etapo šeimininkė Palanga.

Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ nuotr.