REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 5 d. 19:55

Po vasaros duris atvers naujas VDU padalinys - Karaliaus Sedžiongo institutas

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


40412

Pastaraisiais metais Vytauto Didžiojo universitete (VDU) itin didelio dėmesio sulaukiančias Korėjos studijas, kaip tikimasi, sustiprins Karaliaus Sedžiongo institutas (King Sejong Institute, KSI), kuris prisidės prie korėjiečių kalbos ir kultūros sklaidos Lietuvoje. Sprendimas jį įsteigti Vytauto Didžiojo universitete jau oficialiai patvirtintas.

Po vasaros metu vyksiančių galutinių pasiruošimų Karaliaus Sedžiongo institutas atvers duris ir visus besidominčius Korėja nuo rudens semestro pakvies į veiklas. Planuojama, kad KSI pasiūlys visuomenei atvirus vakarinius korėjiečių kalbos kursus, paskaitas ir užsiėmimus apie kultūrą bei daugelį kitų Lietuvą ir Korėją suartinančių renginių. Instituto veikla taip pat leis į VDU pakviesti vizituojančius kalbos ir kultūros dėstytojus iš Pietų Korėjos, sukurs sąlygas savo žinias praktikoje pritaikyti gabiausiems korėjistikos studentams. Karaliaus Sedžongo instituto steigėjai taip pat sieks, kad KSI suteiktų papildomą vertę ne tik ne vienerius metus vykdomoms Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bei Rytų Azijos regiono studijų programoms, bet ir Kauno miestui bei regionui.

VDU pranešime pabrėžiama, kad Korėjos studijos šioje aukštojoje mokykloje pradėtos daugiau nei prieš dešimtmetį. Pasiruošimai KSI steigimui vyko virš pusmečio. Iniciatorių branduolį sudarė Azijos studijų centro vyr. koordinatorius dr. Linas Didvalis, vadovas dr. Aurelijus Zykas, vizituojanti Korėjos fondo dėstytoja dr. Yuree Kim, korėjiečių kalbos dėstytojos Erika Griučkaitytė ir Eglė Petrauskaitė.

Organizatorių užsidegimą stiprinti Korėjos studijas Kaune pastebėjo ir VDU apsilankę KSI fondo atstovai, kurie buvo atvykę įvertinti paraiškas pateikusių institucijų. Visų aktyvus indėlis lėmė, kad tarp 56 šiais metais pateiktų paraiškų iš viso pasaulio VDU Azijos studijų centras buvo vienas iš 16 sėkmingai praėjusių visus etapus.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad pavyko suburti gerą komandą, be kurios nebūtų pavykę pasiekti tokio rezultato. Tikiu, kad Korėjos studijos turi tikrai didelį potencialą, kurį galėsime atskleisti KSI dėka“, - teigia ASC Korėjos sritį koordinuojantis dr. L. Didvalis.

Universiteto atstovų teigimu, 2007 metais VDU surengti pirmieji Lietuvoje korėjiečių kalbos kursai žymėjo itin sėkmingą Korėjos studijų pradžią, liudijusią didelį susidomėjimą šia sritimi. Tad su Korėja susiję kursai buvo integruoti į studijų programas, surengtos mokslinės konferencijos, vasaros mokyklos, išleisti leidiniai, suburta Korėjos specialistų bendruomenė. Šiuo metu VDU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, siūlantis korėjistikos specialybę (kaip Rytų Azijos studijų programos dalį).

Karaliaus Sedžiongo institutų tinklas pradėtas kurti 2005 metais valstybine Pietų Korėjos iniciatyva, kuria siekiama steigti korėjiečių kalbos ir kultūros židinius, suteikiančius galimybes bet kuriam susidomėjusiam žmogui iš arčiau pažinti Korėją. Karaliaus Sedžiongo institutai veikia 174 miestuose 57 šalyse. Kauno KSI taps antruoju Lietuvoje ir ketvirtuoju Baltijos šalyse.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA