Angle down Atgal

Po valdančiosios partijos vakarėlio – staigi vieno partiečio mirtis

Savaitgalį, sekmadienio rytą, Kalvarijos seniūnijos kaimyninius Mikalaukos ir Jungėnų kaimus apskriejo žinia, kad paryčiui Mikalaukos kaime, tėviškės sodyboje, rastas miręs 62 metų A. K. Pirminiais duomenimis, negyvą brolį ant lauke pastatytos sofos rado toje pačioje sodyboje gyvenanti sesuo.

Kodėl vyriškį ištiko staigi mirtis, neskelbiama. Tačiau kaime ir savivaldybėje netruko pasklisti žinia, kad prieš pat staigią mirtį A. K. dalyvavo Kalvarijos savivaldybėje, Jurgežerių kaime, esančioje VšĮ „Gintaro poilsiavietė“ šeštadienį vykusiame partijos „Tvarka ir teisingumas“ Kalvarijos skyriaus renginyje. Pasirodo, vyras buvo ne tik šios partijos Kalvarijos skyriaus narys, bet ir skyriaus lyderio, Kalvarijos savivaldybės mero Vinco Plikaičio klasės draugas.

Į namus Mikalaukos kaime A. K. automobiliu pargabeno giminaičiai. Tuo metu buvo jau po pusiaunakčio, o žmogus buvo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio. Po keleto valandų vyras buvo rastas nebegyvas.

„Suvalkiečio“ apie partijos renginį pakalbintas savivaldybės meras teigė, kad tai buvo tradicinis Kalvarijos skyriaus narių pavasario susiėjimas. „Mes kasmet visi renkamės du kartus aptarti skyriaus reikalų ir aktualijų, – sakė meras. – Pavasarį, kol dar neprasidėjęs stovyklų sezonas, išsinuomojame „Gintaro poilsiavietę“, o žiemą renkamės Savivaldybės kultūros centre, nes kitų tinkamų patalpų nėra.“

V. Plikaičio teigimu, A. K. į renginį buvo pakviestas, nes buvo aktyvus partijos narys. Meras taip pat pažymėjo, kad bendrapartietis buvo jo klasės draugas – kažkada jie mokėsi vienoje Kalvarijos vidurinės mokyklos klasėje.

Anot mero, į Jurgežerius šeštadienį suvažiavo apie 150 partijos Kalvarijos skyriaus narių. Pasirūpinti formalumais – nuomos sutartimi su „Gintaro poilsiaviete“, pasak V. Plikaičio, turėjo šioje stovyklavietėje ūkvedžiu dirbantis partijos ir Tarybos narys Algis Kaleinikas. Tačiau, kaip vakar ryte teigė „Suvalkiečio“ pakalbinta VšĮ „Gintaro poilsiavietė“ direktorė Asta Krakauskienė, šios partijos atstovai jokios nuomos sutarties su ja nepasirašė.

„Man paskambino skyriaus pirmininkas ir paprašė leisti pasinaudoti stovyklavietės teritorija, – teigė A. Krakauskienė. – Aš leidau, nes lankytis teritorijoje leidžiama visiems. Ir „Suvalkiečio“ žurnalistai, jei tik panorėtų, galėtų atvažiuoti ir čia būti. Tačiau stovyklavietės patalpose jie neturėjo nieko organizuoti. O buvo, ar nebuvo, aš nežinau. Reikėtų Algio Kaleiniko klausti, bet jo dabar nėra.“

„Suvalkiečio“ duomenimis, partijos skyriaus renginys vyko tikrai ne po atviru dangumi, o salėje, kurioje buvo sustatyti ir vaišėmis nukrauti stalai.

Mero V. Plikaičio teigimu, stovyklavietėje susirinkę partijos nariai aptarė šiais metais vykusius, partijai sėkmingus savivaldos rinkimus, kalbėjo ir apie referendumus bei šalies Prezidento rinkimus. Meras neslėpė, kad kalbos būta ir apie Europos Parlamento rinkimus, nes partijos sąraše į Europarlamentą kandidatuoja būtent A. Kaleinikas.

Paklaustas, iš kokių lėšų buvo surengtos vaišės, supirktas alkoholis, V. Plikaitis sakė, kad vaišėms buvo panaudoti pinigai, kurie buvo surinkti iš į Tarybą išrinktų partijos narių. „Mes taip esame sutarę, kad kiekvieną mėnesį Tarybos nariai partijos reikmėms skiria po 20 eurų, – teigė meras. – Šiuo metu Taryboje esame jau septyni, todėl per tam tikrą laiką susidarė visai nemaža pinigų suma.“

V. Plikaitis neslėpė, kad žino, kas po partijos renginio nutiko jo klasės draugui. „Renginio metu mes kalbėjomės apie nelabai nusisekusį asmeninį jo gyvenimą, vaikus, – teigė meras. – Aš mačiau, kad žmogus buvo padauginęs alkoholio. Po to jį sutikau apie 1 val. Sakė, kad kažkam paskambino ir eina važiuoti į namus. Žinau, kad, kai po kiek laiko kažkas atvažiavo jo parvežti, sutartoje vietoje jo nerado ir buvo atėję ieškoti į stovyklavietę. Tuomet ėjome jo ieškoti ir radome nugriuvusį ant žolės. Jis tikrai buvo padauginęs alkoholio, bet daugiau tokių asmenų stovyklavietėje nebuvo. Žmonės padėjo jį įsodinti į automobilį ir jie išvažiavo, o sekmadienį sužinojau, kad mano klasės draugas buvo rastas negyvas. Nuo ko jis mirė, dar nežinau.“

„Suvalkiečio“ duomenimis, A. K. laidotuvėmis rūpinasi mirusiojo artimieji. Jiems pasiūlyti paramą žadėjo ir meras. Jis išsakė nuomonę, kad partijos nario mirtis ir Jurgežeriuose vykęs partijos skyriaus susiėjimas, tėra nelaimingas sutapimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite