Angle down Atgal

Po taršos Vitės kvartale „Klasco“ neigia savo kaltę, bet klaipėdiečiai netiki

Jeigu mūsų nepribaigs virusas, tai tą padarys teršėjai“, - socialiniuose tinkluose piktinasi klaipėdiečiai, besidalijantys šokiruojančiomis nuotraukomis, kuriose matyti ant palangių nusėdusios dulkės. Jie įtaria, kad tai – geležies rūdos liekanos ir net pirštu beda į bendrovę „Klasco“. Tačiau ši neigia, kad tarša yra susijusi su įmonės veikla.

Dulkių nuotraukomis sekmadienį aktyviai ėmė dalytis Vitės kvartalo gyventojai. Tai jau ne pirmas kartas, kai klaipėdiečiai yra priversti kęsti nešvarų orą.

Jų akys krypsta į bendrovę „Klasco”. Asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją” prezidentė Alina Andronova paaiškino, kodėl Vitės kvartalo gyventojai kaltina šią bendrovę.

„Gyventojai ir asociacija yra užsakiusi ir inicijavusi nemažai tyrimų, kuriuos atliko aplinkosaugininkai ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tyrimų rezultatai ne kartą parodė, kad gyventojų namuose randamų juodų dulkių cheminė sudėtis yra tokia pati, kaip ir „Klasco” krovinio”, - sakė ji.

Tačiau „Klasco” atstovė spaudai Vida Bortelienė tikino, sekmadienį Vitės kvartale pasklidusi tarša negali būti susijusi su bendrovė. Ji teigė, kad dėl šios situacijos bendrovė turi savo poziciją, artimiausiu metu žiniasklaidą turėtų pasiekti oficialus pranešimas.

Anot jos, „Klasco” sekmadienį, kai klaipėdiečiai ėmė fiksuoti dulkes, dirbo kaip įprasta, jokio nukrypimo nuo normų nebuvo. „Tas taršos padidėjimas tikrai nesusijęs su „Klasco”, - sakė ji.

V. Bortelienė akcentavo, kad ir sekmadienį buvo naudojamos vadinamosios „patrankos” – priemonė, mažinanti dulkėtumą krovos darbų metu.

Tuo metu A. Andronova klaipėdiečius, pastebėjusius taršą, ragina aktyviai ją fiksuoti ir apie tai pranešti.

„Jei gyvenate netoli uosto Vitės, Smeltės ar kituose kvartaluose ir pastebėjote juodas/baltas dulkes savo namuose ant palangių ar ant langų, fotografuokite ir siųskite skundą prašydami ištirti dulkių cheminę/elementinę sudėtį, jų poveikį sveikatai bei nustatyti, ar įmonė laikosi aplinkosaugos reikalavimų”, - socialiniuose tinkluose ragina ji.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite