Angle down Atgal

Itin žiauriu nužudymu kaltinamas Mažeikių rajono ūkininkas kaltės nepripažįsta

Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje Mažeikių rajone gyventis 56 metų ūkininkas S. B. kaltinamas kito vyro nužudymu, tęsiama nukentėjusiųjų ir pradedama liudytojų apklausa. Kaltinamasis savo kaltės nepripažįsta. Į artimiausią teismo posėdį kviečiami nukentėjusieji, liudytojai. Byloje paskelbta pertrauka.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2019 metų birželio 26-osios naktį Mažeikių rajone esančiame Dagių kalime. S. B. kaltinamas tuo, kad jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus asmeniniam konfliktui su 60 metų R. Ž., savo aukai į galvą, kitas kūno vietas sudavė ne mažiau kaip 45 smūgius. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, vien kietu buku daiktu į nukentėjusiojo galvą buvo suduota ne mažiau kaip 30 smūgių. Aukai nustatyti kaulų lūžiai, sužaloti vidaus organai. Kaip nurodoma kaltinamajame akte, po smūgių S. B. ant pasilenkusios aukos išpylė karštą vandenį, nuo kurio nudegė 40 procentų vyro kūno. Ekspertai nurodė, jog odos nudegimas komplikavosi riebaline embolija su progresuojančiu kvėpavimo nepakankamumu ir trauminiu šoku. Taip sužalotas vyras mirė įvykio vietoje.

Per ikiteisminį tyrimą kaltinamasis S. B. savo kaltės nepripažino. Įvykio aplinkybių negalėjo prisiminti dėl girtumo. Pagal jo pateiktą versiją, lemtingąją naktį R. Ž. į krosnį įpylęs degaus skysčio, pliūptelėjusi ugnis jam apdegino rankas, tada jis ir apsipylė vandeniu, kuris buvo karštas. Kaltinamasis S. B. gailėjosi tik dėl to, kad tą naktį nukentėjusiajam neiškvietė greitosios medicinos pagalbos. S. B. teisme savo parodymų dar nedavė.

Teismas apklausė dalį nukentėjusiųjų. Pradėjus nagrinėti baudžiamąją bylą, iki įrodymų pradžios, nukentėjusieji teismui pateikė civilinį ieškinį prašydami iškaltinamojo priteisti 2922 eurus turtinei ir 60 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė teismo prašė kaltinamajam S. B. skirti laikiną teisių apribojimą į kaltinamajam priklausantį turtą. Šį prašymą teismas patenkino, nutartimi uždrausta parduoti, dovanoti, perleisti, įkeisti kaltinamajam priklausantį turtą, tarp kurio – statiniai, automobiliai, žemės sklypai. Laikinas nuosavybės teisių apribojimas paskirtas trims mėnesiams.

Paskirtų teismo posėdžių datos ir laikas: balandžio 8 d. 13.00 val., gegužės 3, 18, liepos 12 dienomis 9.15 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite