Angle down Atgal

Po Siesarties ežero saloje kilusio gaisro – prevencinis reidas

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai birželio 6 d. prisijungė prie Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) Molėtų rajone vykdyto prevencinio reido per kurį tikrintos pagrindinės rajone esančios poilsiavėtės prie tokių ežerų kaip Baltieji Lakajai, Stirniai, Kertuojai, Bebrusai ir Luokesai.

Vykdyto reido metu Utenos valdybos inspektoriai kartu su Molėtų PGT specialistais tikrino, ar poilsiautojai, kūrenantys laužus, laikosi numatytų laužų kūrenimo taisyklių. Be to, specialistai sutiktiems asmenims pasakojo, ko negalima daryti poilsiaujant ir kaip reikėtų elgtis, kad būtų išvengta gaisro gamtoje.

Reidą nuspręsta surengti po to, kai Siesarties ežero saloje, kaip įtariama, dėl poilsiautojų neprižiūrėtos laužavietės, birželio 4 d. kilo gaisras per kurį išdegė apie 30 arų ploto miško paklotės. Per vykdytą reidą pažeidimų neužfiksuota.

AAD primena, kad Lankymosi miške taisyklės fiziniams asmenims draudžia kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį, išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Pažeidus šiuos numatytus reikalavimus, asmenims taikoma atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų. Taip pat gali būti skiriama bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims nuo 50 iki 110 eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite