Angle down Atgal

Po savaitgalio – suvalkiečiams nesmagi žinia

Iki praėjusio savaitgalio Suvalkijos gyventojus koronaviruso infekcija buvo palietusi, galima sakyti, tik epizodiškai. Suvalkiečiai netgi juokavo, kad taupūs krašto žmonės COVID-19 su niekuo nesidalina.

Deja, šiandien, pirmadienio, rytą VšĮ Marijampolės ligoninė išplatino pranešimą, kad COVID-19 diagnozuotas trims šioje ligoninėje besigydžiusiems pacientams ir trims ligoninės ūkio padalinio darbuotojams. Ši žinia privertė sunerimti ne tik marijampoliečius, bet ir visus krašto gyventojus. Juolab kad netrukus buvo pranešta, jog situacija dar liūdnesnė. Nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtė ir du Marijampolės ligoninės medikai.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda socialiniame tinkle išplatintame savo pranešime teigė, kad po to, kai vakar buvo nustatyta, jog COVID-19 diagnozuotas vienam ligoninės ūkio padalinyje dirbančiam asmeniui, buvo testuoti 28 kontaktą su juo turėję žmonės. Teigiami buvo 6 testų rezultatai, be to, dar vienas teigiamas testas nustatytas ir ligoninės darbuotojui, kuris testavosi Kaune. „Taigi šią minutę patvirtinta: du medicinos darbuotojai, trys ūkio darbuotojai, trys pacientai.“

Pranešama, kad karščiuojantys pacientai išvežti gydyti į Kauno klinikinę ligoninę, personalui skirta privaloma saviizoliacija, o kontaktą turėję darbuotojai – taip pat izoliuojami savo arba savivaldybės patalpose.

Visi infekuotieji dirbo arba gydėsi Vidaus ligų skyriuje, todėl šis skyrius uždarytas, jame atliekama dezinfekcija. Skelbiama, kad bus tiriami visi 50 šiame skyriuje dirbę asmenys ir 38 čia gydęsi pacientai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, atlieka epidemiologinius tyrimus, jau nustatė ir mažiausiai 33 išorinius sergančiųjų kontaktus. Pranešama, kad visi kontaktavę žmonės yra informuoti ir laikosi saviizoliacijos, o ten, kur gyvena sergantieji, bus vykdoma patalpų ir laiptinių dezinfekcija.

„Nutiko tai, kas nutikti galėjo blogajame koronaviruso plitimo scenarijuje“, – po skubaus nuotolinio Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio teigė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Karolis Podolskis. „Protrūkis ligoninėje privertė sunerimti visus. Užsikrėtę medikai, pagalbinis personalas ir pacientai, izoliuojami Vidaus ligų skyriaus darbuotojai, iš kurių 27 apgyvendinami mūsų numatytose saviizoliacijos patalpose. Sunkiausia tai, kad ligoninėje gulintiems pacientams reikia medikų priežiūros, o po protrūkio ir priverstinės saviizoliacijos pradedamas jausti medicinos darbuotojų trūkumas“.

Marijampolėje pasikeitus epidemiologinei situacijai labai svarbu, kad visi gyventojai dar griežčiau laikytųsi karantino reikalavimų, ypatingai rūpintųsi rankų higiena, vengtų lankytis viešose vietose, dėvėtų kaukes. Saugiausia šiuo metu – likti namuose.

Šiandien Marijampolėje duris atvėrė Karščiavimo klinika. Ji įsikūrė Bažnyčios g. 19, vadinamosios senosios poliklinikos patalpose. Įėjimas į ją nuo Vytauto parko pusės.

Į karščiavimo kliniką kreiptis gali šeimos gydytojo siuntimą gavę 18-60 metų amžiaus pacientai, kuriems pasireiškė viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, didesnė nei 37,8⁰ C temperatūra.

Marijampolės mieste koronaviruso infekcijos plitimui stabdyti bus dezinfekuojamos visos daugiabučių namų laiptinės, kitos patalpos, kuriose gyvena sergantys žmonės arba kuriose galėjo lankytis sergantys asmenys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite