Angle down Atgal

Po saulėto sekmadienio šalį vėl skalaus liūtys

Po lietingo šeštadienio sekmadienis nudžiugins sausa ir saulėta diena. Tačiau ateinančią savaitę per visą šalį slinks liūtys, vietomis su perkūnija ir smarkesniais vėjo gūsiais.

Šeštadienio naktį beveik visur lijo, tik į kraštinius pietinius rajonus lietus atkeliavo ryto valandomis, o stipriau ir ilgiau trukęs lietus praslinko per šiaurinius šalies rajonus. Pietryčių Lietuvoje ankstyvą rytą vietomis griaudėjo ir perkūnija. Temperatūra ryto valandomis šalyje svyravo apie 13-14, pajūryje buvo 17 laipsnių šilumos.

Dienos pradžioje lietus iš rytinių rajonų jau turėtų trauktis ir dieną debesys kaitaliosis su saulėtais tarpsniais, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. Tankesni ir storesni debesų kamuoliai, pasak sinoptikės, plauks jau per šiaurinius rajonus, daug kur nulis trumpas lietus, kai kur sugriaudės perkūnija. Mažiausiai lietus tikėtinas kraštiniuose pietvakariniuose rajonuose. Antroje dienos pusėje pietvakarių vėją keis apysmarkis vakarų, šiaurės vakarų vėjas, į šiaurės vakarinius, šiaurinius šalies rajonus jis atpūs jau truputį gaivesnius orus. Temperatūra įdienojus bus nuo 19 iki 22 laipsnių, o Pietų Lietuvoje bus vasariškai šilta – temperatūra pakils iki 23-26 laipsnių šilumos. Vakarėjant debesys turėtų išsisklaidyti, vėjas visai nurims.

Sekmadienis nudžiugins sausais, ramiais ir saulėtais orais. Tykią naktį kai kur gali trumpam pažeme pasklisti rūkas. Vėsesnė naktis bus šiauriniuose rajonuose – apie 8-9 laipsnius, o Vidurio bei Pietų Lietuvoje numatoma apie 10-12 laipsnių šilumos. Kuršių nerija labiausiai išsiskirs savo temperatūra – čia bus apie 15-16 laipsnių šilumos. Dieną saulė spindės greičiausiai giedrame arba beveik giedrame danguje per visą dieną. Temperatūra šiaurinėje šalies pusėje kils iki 22-24 laipsnių šilumos, o kuo piečiau, tuo bus šilčiau. Dzūkijoje, Suvalkijoje gali kilti net iki 27-28 laipsnių šilumos, sakė sinoptikė A. Nagelytė.

Pasak sinoptikės, gražiais orai džiaugsimės trumpai. Pirmadienį užgrius liūtys, dienos metu vietomis bus ir smarkios, su perkūnija, kils stiprūs vėjo gūsiai. Gausiau lis Vidurio ir Rytų Lietuvoje, bet mažiau intensyvūs lietūs praslinks per visą šalį, jų bus gal kiek mažiau Vakarų Lietuvoje.

Kitomis ateinančios savaitės dienomis numatomi neramūs orai – liūtys su perkūnijomis bus dažnos.

 ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite