Angle down Atgal

Po vėjuotos nakties elektros neturi 3 tūkst. vartotojų

Lietuvą ketvirtadienio vakarą užklupus stipriam vėjui ir lietui, apie elektros netekimus pranešė beveik 40 tūkst. vartotojų, iš kurių energijos tiekimas dar neatstatytas 3 tūkst. namų ūkių.   

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovas Paulius Kalmantas BNS teigė, kad po naktį praūžusios audros, elektros tiekimas jau atstatytas apie 35 tūkst. namų ūkių.

„Didžiajai daliai gyventojų greitai atstatyti nutrauktą elektros tiekimą pavyko dėka išankstinio pasiruošimo ir intensyvių pastangų, buvo dirbama per visą naktį. Taip pat, tinklo įdiegti automatizuoti sprendimai leido reikšmingai daliai klientų elektrą atkurti per mažiau nei 3 minutes“, – nurodo P. Kalmantas. 

Tačiau, pasak jo, su elektros tiekimo sutrikimais vis dar susiduria apie 3 tūkst. klientų.

„Daugiausia gedimų fiksuojama Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno rajonuose. Gedimų šalinimas vysta toliau – intensyvaus vėjo sukeltų gedimų šalinimui sutelktos padidintos darbuotojų pajėgos. Specialistai iš visos šalies dirba vietose, kur gedimų fiksuojama daugiausiai“, – tvirtina ESO atstovas

P. Kalmantas sako, kad dingus elektrai, žmonės patys gali patikrinti, ar ESO jau turi informaciją apie gedimą. Pasak jo, jeigu  įmonės gedimo žemėlapyje jos nėra, galima užpildyti specialią formą ir taip pranešti apie gedimą.   

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ir penktadienį numatomi vėjuoti orai.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite