REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Gegužės 6 d. 13:41

Po motiniškos meilės skraiste

Kaunas

Namų kieme prie pavėsinės su mama įsiamžino Regina, Vitalijus ir Austėja.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


129091

Trisdešimt šešerių Jurgita Jurevičienė šiuo metu nedirba, kaip ir daugelis šalies žmonių, nes dėl koronaviruso pandemijos yra paskelbtas karantinas. Kai mama vėl išeis į darbą, į šeimos namus sugrįš auklė. Bet Jurevičių namuose auklė reikalinga ne todėl, kad ši šeima yra labai turtinga arba kad Jurgita yra supermamytė ir negali viena susitvarkyti su atžalomis.

be-pavadinimo1.png

be-pavadinimo2.png

Pagrindinė priežastis ta, kad šioje šeimoje yra net aštuoni vaikai. „Negaliu išeidama į darbą palikti jų vienų. Juos reikia visus suruošti į mokyklą, po pamokų jiems reikia paduoti valgyti, išleisti į būrelius“, - sako Jurgita, kurią kalbinome per Jurgines, jos vardo dieną.
Jurgita yra jonaviškė. Kaišiadorių rajone ji atsirado sukūrusi šeimą su Virginijumi. Jis daug metų dirba įmonėje „Lietuvos geležinkeliai“, yra elektromonteris. Moteris taip pat daug metų dirbo darbą, susijusį su geležinkeliais.

„Bendras darbas mus ir suvedė su Virginijumi. Vyras už mane vyresnis, jo vaikai jau suaugę, tad iš pradžių mūsų šeimoje buvo tik mano atžalos iš pirmos santuokos. Gyvenimas ir likimas mane buvo nuvedęs į Varėną. Ten susipažinau su dviem mergaitėmis, esančiomis ant pilnametystės slenksčio. Mergaitės vis sprukdavo iš tėvų namų, nes ten buvo smurtaujama. Taip atsitiko, kad vieną kartą mergaitės atvyko pas mane prisiglausti, liko pagyventi. Pabuvo trumpai, tapo pilnametėmis, dabar jos jau ištekėjusios, turi savo šeimas. Iki šiol su jomis palaikome glaudžius santykius“,- sako moteris.

Iš savo gimtosios Jonavos prieš šešerius metus Jurgita su vyru į namus parsivežė 5 vaikus iš vaikų namų. Jurgita papasakojo sudėtingą istoriją, kaip jos mamos draugė iš Buckūnų kaimo draugavo su Fomkinų šeima, kaip retkarčiais paglobodavo šios šeimos vaikus. „Mes su vyru buvome paprašyti pakrikštyti Reginutę, jai tuomet buvo penkeri. Pakrikštijom, sužinojom, kad vaikui reikia globėjų, nutarėme ją įsivaikinti.

Tačiau mums buvo pasakyta – arba imate visus penkis vienos šeimos vaikus, arba nei vieno. Nutarėme pasiimti globoti visus Fomkinų vaikus, taip pas mus atsirado penki globotiniai“, - sako moteris. Nors globos sutvarkymas truko ilgai, Jurevičiai jau senokai yra nuolatiniai šių vaikų globėjai. Biologiniai vaikų tėvai vienas paskui kitą neseniai mirė.

Kai iširo Jurgitos pirmoji šeima, po skyrybų ji augino dukrą ir sūnų. Ištekėjusi už kaišiadoriškio Virginijaus Jurevičiaus Jurgita atsikraustė į Kaišiadoris, pagimdė dukrelę. Jų Austėja dabar antrokė ir yra mažiausia šiuose namuose. Kai aplankėme erdvų Jurevičių namą Elektros gatvėje, vaikams buvo ką tik pasibaigusios pamokos nuotoliniu būdu, tad visi apsupo mamą, klausėsi pokalbio. Namuose švaru, tvarkinga. Jurgita pasakoja, kad vaikai turi savo kambarius, jie juos ir tvarkosi. Neseniai vaikai dažė kambarių sienas, štai berniukų kambarys – mėlynas, o mergaičių kambarių sienos rožinės ir geltonos.

„Prasidėjus karantinui teko įsigyti papildomos įrangos internetui, nes mūsų ryšys „nepavežė“ didelės apkrovos. Nuotoliniam mokymuisi dar teko pirkti ir du kompiuterius“,- sakė Jurgita. Visi šios šeimos vaikai klusnūs, gerai mokosi. Tiesa, į mokslus nelabai linkęs trylikametis Lukas. Pasak mamos, jam geriau prie technikos. Ir tą dieną Luką aptikome besikrapštantį prie motorolerio.

Keturi Jurevičių vaikai lanko Meno mokyklą: Ustina ir Regina groja kanklėmis, Vitalijus mokosi groti birbyne, o mažoji Austėja dainuoja. „Nieko negauname veltui. Pirkome muzikos instrumentus, Meno mokyklos užsiėmimai mums nėra nemokami. Mokykloje (vaikai lanko Palomenės pagrindinę mokyklą – autorės pastaba) negauname nemokamo maitinimo“, - pasakoja gausios šeimos mama. Ji prisimena, kad kai su vyru išsipirko didelio namo antrą pusę ir reikėjo remontui lėšų, šeima kreipėsi į tuometinę savivaldybę, bet nieko nepešė. „Mums davė suprasti, kad mes abu su vyru dirbame, nesame socialiai remtinų šeimų sąraše, tad sukitės patys.

Tiesa, kreipėmės į „Bėdų turgų“, mums buvo padėta“, - sako Jurgita. Kas dar be smalsių vaikų krenta šiuose namuose į akis? Jurevičiai laiko ir augina daug įvairių gyvūnų. Pas juos yra trys šuniukai, katė Deizė, triušė Meilutė, akvariumas su žuvytėmis, o tėvų miegamajame triukšmauja papūgos. Visiems pakanka ir meilės, ir maisto. Vaikai moka rūpintis ne tik savo broliais ir sesėmis, bet ir namų aplinka, gyvūnais. Beje, dalis gyvūnų į Jurevičių namus irgi pakliuvo atsitiktinai. Štai rusų toiterjerų kalytė Čilė buvo rasta išmesta į gatvę, o Bertą, kuri pasitinka prie namo, šeima rado pririštą Pravieniškių miške prie medžio. Klausiame, ar pakanka tokiai šeimai gaunamų pajamų, gal tenka ko atsisakyti?

J. Jurevičienė sako, kad valstybė kiekvieno globotinio išlaikymui mėnesiui skiria 304 eurus. Kitus pinigus tėvai užsidirba. „Mūsų šeima veikli. Mes vasarą keliaujame su septynviečiu automobiliu po Lietuvą. Buvome ir toliau - Estijoje, Švedijoje, plaukėme kruiziniu laivu“, - sako mama. Pasak moters, ypatingų svajonių ji neturi, bet pabrėžia, jog jiems svarbiausia kad vaikai baigtų mokslus, būtų sveiki. Juk augant tokiam būriui niekad nežinai, kas kada gali nutikti. Štai vienam neseniai operuotas apendicitas, kitam reikia nuolat tikrinti regėjimą. O dėl Reginos čiaudulio tėvai pirks drėgmės surinktuvą, nes kambaryje, kur miega Regina su Austėja, yra drėgna.

Pokalbiui einant į pabaigą paklausiau, kuris vaikas labiausiai myli mamą. Visi nesitarę sutartinai pakėlė rankas. O į klausimą, ar žino kokia artimiausia jų mamos šventė, vaikai choru atsakė – Motinos diena. Tad nuoširdžiai pasveikinkime visi šios šeimos mamą, po kurios motiniškos meilės skraiste yra visiems vietos. Stiprybės, kantrybės ir santarvės linkime ir mes.

Autorės nuotr.

3.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA