Angle down Atgal

Po maudynių viename Lietuvos ežere išplatino perspėjimą: atsirado skausmingi bėrimai ir niežulys

Maudynės viename Dzūkijos ežere gali kelti grėsmę sveikatai, pranešė Metelių regioninio parko direkcija. Būtent šiame regioniniame parke tyvuliuoja Dusios ežeras, o jame išsimaudę žmonės pranešė apie vėliau atsiradusius skausmingus bėrimus ir niežulį.

Manoma, kad tai – itin karštų orų pasekmė.

„Turime žinių, kad po maudymosi Dusios ežere prie valčių nusileidimo vietos bei buriuotojų kemperių miestelio keliems asmenims išbėrė kojas ir atsirado stiprus niežulys. Manome, kad tai įvyko po kontakto su šistosomų lervomis (cerkarijomis), kurios plika akimi nematomos“, – išplatintame pranešime liepos 17-ąją skelbia parko direkcija, pakvietusi poilsiautojus pasidalinti Dusios ežero pakrantėmis, kuriose pastarosiomis dienomis jie maudėsi, bei kokia po maudynių yra jų sveikatos būklė.

Metelių regioninio parko direkcija pažymi, jog pranešimų apie bėrimus prie lankytojų centro negauta jau 3 savaites.

Dusios ežero vanduo šeštadienio ryte buvo ypač šiltas – temperatūra siekė 25 laipsnius Celsijaus.

Dusios ežeras @ Facebook
Dusios ežeras @ Facebook

Panašų perspėjimą apie galimai pavojingas maudynes Dusios ežere parko direkcija buvo išplatinusi ir praėjusią vasarą, rugpjūčio mėnesį. Tuomet skelbta, jog po maudymosi Dusios ežere gali atsirasti stambūs stipriai niežtintys odos išbėrimai.

„Negalavimas pasireiškia ne visiems žmonėms ir ne visose Dusios pakrantėse. Didžiausia rizika pietinėje Dusios dalyje, kur vandens temperatūra vakarais pakyla net iki 26 0C. Šis negalavimas - šistosominis cerkarinis dermatitas“, – poilsiautojus informavo Metelių regioninio parko direkcija.

Manoma, jog šiems bėrimams jautresni yra vaikai.

Šistosomų lervos yra aktyvios labai šiltame vandenyje. Tai vandens paukščių platinamas plika akimi nematomas parazitas. Vėsiame vandenyje parazitai laikinai būna neaktyvūs ir tūno vandens moliuskuose (sraigėse).

Vyraujant itin karštiems orams rekomenduojama maudynėms rinktis Metelio ežerą arba rytinėje Dusios dalyje esančias privačias stovyklavietes bei kaimo turizmo sodybas.

„Riziką galima sumažinti, jeigu prieš lipant į vandenį odą ištrinsite alkoholiniu losjonu ar būsit nusiprausę su muilu. Išlipus iš vandens reikėtų energingais judesiais nusausinti odą su rankšluosčiu. Niežuliu pojūtį gali sumažinti priešalerginiai vaistai“, - patarimais dalijosi parko direkcija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite