Angle down Atgal

Po Jurbarke vykusių krepšinio varžybų – pergalės skonis ir apmaudas

Praėjusį savaitgalį, sausio 8-9 dienomis, Regionų krepšinio lygoje sužaista 20 rungtynių. Dvejos jų, kuriose žaidė Jurbarko krepšinio komanda, sužaistos Jurbarko gimnazijos sporto salėje. Aistros čia virė ne tik dėl pergalės aikštelėje, bet ir dėl tokių varžybų teisėtumo, nes karantino metu galimi tik aukšto meistriškumo sporto renginiai ir treniruotės, kuriose nėra žiūrovų. 

Nors pastarųjų gimnazijos sporto salėje nebuvo, iškilo abejonių, ar regioninės varžybos priskiriamos aukšto meistriškumo kategorijai. Klausimą dėl jų organizavimo kėlė tiek paprasti internautai, tiek sporto bendruomenei atstovaujantys asmenys, įžvelgdami šioje situacijoje nelygybę – kai vienoms sporto grupėms tokia veikla leidžiama, kitoms – apribota.

„Sportininkai,  žaidžiantys  RKL tai tik mėgėjai. Tikrai nėra aukšto meistriškumo sportininkai, atstovaujantys  Lietuvai  Europos ar pasaulio  čempionatuose, ar rimtose tarptautinėse varžybose. Jie pažeidžia karantino  nurodymus, kuriuos visi žinome“, – nuomone dalinosi dziudo ir sambo trenerė Diana Arlauskaitė, atviraudama, kad nėra nusiteikusi prieš krepšinį, patikindama, kad  kuo sąmoningesni būsim, tuo greičiau vėl gyvensim normalų gyvenimą.

Tuo tarpu Jurbarko komandos treneris P. Valaitis įsitikinęs, kad komanda nieko nedaro, kas būtų Lietuvoje, ar pasaulyje uždrausta, ir jaučia nuoskaudą dėl įvairių abejonių. „Mes turime visus leidimus, kad komanda gali dalyvauti čempionate, imamasi visų saugumo priemonių. Nėra smagu, kai žmonės mano, kad mes čia kitokie, kad norime kažką užkrėsti arba išsiskirti iš kitų. Tikrai taip nėra. Mes laikomės plano, yra tam tikri nuostatai ir mes negalime nevažiuoti į rungtynes ir nežaisti, arba nepriimti atvykstančių komandų namuose. Saugomės patys ir saugome visus kitus. Nereikia kelti panikos, kad mes darome kažkokį neleistiną dalyką. Ypatingai žmonės, kurie nežinodami tos realybės, bando įnešti sumaištį į sistemą. Ypač kalbėdami apie miestą ir įvardindami mus kaip „kaimo komandą“. Dar skaudžiau, kai taip kalba žmonės iš sporto bendruomenės“, –  situaciją aiškina treneris KK „Jurbarkas“ feisbuko puslapyje.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) direktoriaus Justo Kalinausko patikinimu, regionų krepšinio lygos varžybos atitinka aukšto meistriškumo sąvoką ir yra leidžiamos organizuoti karantino metu.  Pasak jo, Regionų krepšinio lygos varžybos yra įtrauktos į Lietuvos krepšinio federacijos varžybų kalendorių ir pripažintos kaip oficialus šalies čempionatas, vykdantis aukšto meistriškumo varžybas. Lygos nuostatai kiekvieną sezoną yra oficialiai tvirtinami Lietuvos krepšinio federacijos vykdomajame komitete, čempionatai vykdomi pagal iš anksto suplanuotą varžybų kalendorių ir vyksta ilgiau nei pusę metų, nuo spalio iki birželio mėn. RKL varžybų dalyvių – sportininkų amžius nėra ribojamas.

 „Akcentuojame, kad galutinį sprendimą ir visą atsakomybę dėl treniruočių bei varžybų proceso vykdymo, laikantis visų saugumo reikalavimų, priima pačios aukšto meistriškumo lygos, krepšinio ar sporto mokyklos, centrai, klubai ir jų vadovai, todėl visų labai prašome atsakingai įvertinti savo galimybes ir būtinumą, tai daryti, atsižvelgiant į tai, jog dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje yra įsigaliojęs karantino režimas“, – LKF direktorius Justas Kalinauskas.

 Visą straipsnį skaitykite „Mūsų laiko“ numeryje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite