Angle down Atgal

Po istorinės karščio bangos Europai smogė ekstremalūs orai, šėlo viesulai

Po rekordinės karščio bangos Europą užgriuvo audringos orų permainos.

Italija, Lenkija, Ispanija, Prancūzija ir Austrija susidūrė su itin sudėtingomis orų sąlygomis, kurios žemynui smogė ekstremaliais potvyniais, smarkiais vėjais ir mirtį nešančiais viesulais.

Smarkių nuostolių patyrė Italijoje įsikūrę verslai bei gyvenamieji namai, o daugybėje regionų vis dar galioja aukščiausios parengties būsena.

Barselonoje, Ispanijoje, vos per 30 minučių viename kvadratiniame metre iškrito daugiau nei 40 litrų lietaus.

Italijos žiniasklaida pranešė apie iki šiol fiksuotas mažiausiai trijų žmonių mirtis, kurias sukėlė viesulai ir smarkios liūtys.

27 metų moteris šeštadienio naktį mirė Fjumičino mieste, Romos provincijoje, kuomet jos vairuojamą automobilį nubloškė smarkus tornadas.

Meteorologai perspėja, kad nepalankios sąlygos daugelyje vietovių tęsis iir artimiausias dienas.

BBC meteorologas Matt Taylor apie tai perspėjo tuo metu, kai Norvegija yra alinama smarkios karščio bangos ir nors daugelyje vietovių temperatūros jau atlėgo, čia jas netrukus pakeis audringos orų sąlygos.

Per kelias artimiausias dienas karščio atslūgs – tai jau nutiko kai kuriose vakarinės Europos dalyse.

Visgi karštį daug kur pakeitė audros: naktį iš šeštadienio į sekmadienį smarkios audros siautė regione nuo pietrytinės Prancūzijos link Alpių regiono ir šiaurinės Italijos.

Šiuo metu karštėja rytinės Viduržemio jūros dalyje, kur vyraujant giedram dangui temperatūros kyla gerokai virš 30 laipsnių karščio.

Liūtys ir audros prognozuojamos ir pietinėje Norvegijoje, tačiau čia toliau laikosi ganėtinai karšti orai.

Dėl audrų Jungtinėje Karalystėje nuo penktadienio 15 val., keturioms dienoms, Meteorologijos tarnybai teko paskelbti geltonąjį orų perspėjimą.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite