Angle down Atgal

Po apniukusio ir lietingo savaitgalio įsiverš šaltesni ir sausesni orai

Savaitės pradžioje vis dar šiltus ir drėgnus rudeniškus orus jau keis šaltesnio ir sausesnio oro banga, daug kur sulauksime ir plikledžio, sako sinoptikai.

Šeštadienio rytą vis dar pūtė naktį kilęs smarkus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Gūsiai naktį daug kur siekė 14-19, vietomis pietvakariniuose rajonuose sustiprėjo iki 21 m/s, o Ventėje iki 24 m/s. Naktį nesmarkiai ir trumpai palijo daugiausia rytiniuose rajonuose. Antroje nakties pusėje debesys prasisklaidė, naktis buvo gana šilta, šiltas buvo ir rytas. Temperatūra rytą svyravo tarp 7-10 laipsnių šilumos.

Šeštadienį dieną vėjas pamažu rims, LRT radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. Pirmoje dienos pusėje daugiausia rytiniuose rajonuose bei pajūryje vis dar kils stiprūs 15-20 m/s vėjo gūsiai. Antroje dienos pusėje vėjas suksis iš vakarų, pietvakarių ir jau turėtų rimti. Iki vakaro gausesnio lietaus šalyje nenumatoma, bus nemažai pragiedrulių. Dėl vėsesnio oro skverbimosi dienos temperatūra mažai skirtis nuo buvusios naktį ir įdienojus sieks 7-10 laipsnių šilumos. Vakarinius, pietvakarinius šalies rajonus jau pasieks iš vakarų atslenkantys lietūs.

Sekmadienį orai bus lietingi, sakė sinoptikė. Gausiau lis naktį, vietomis, daugiausia vidurio Lietuvoje, lis smarkiai. Lietus nepasitrauks ir dieną, tačiau jau lis daugiau protarpiais. Naktį vėjas stiprokai pūs iš pietvakarių, vakarų, vietomis gūsiai sieks 15-18 m/s. Dieną vėjas susilpnės ir pradedant šiauriniais rajonais jis suksis iš šiaurės. Temperatūra naktį numatoma nuo 2 iki 7 laipsnių, žemesnė bus šiaurinėje šalies pusėje, dieną nuo 3-5 laipsnių šilumos šiauriniuose rajonuose iki 7-9 laipsnių šalies pietuose.

Pirmadienį iš šiaurės įsiverš šalto, bet sausos oro banga. Kritulių tikimybė bus nedidelė ir naktį temperatūra kris iki 0-5 laipsnių šalčio. Daug kur susidarys plikledis. Įdienojus temperatūra jau turbūt ne visur pakils virš nulio laipsnių, sakė sinoptikė. Šiaurės rytinėje šalies dalyje gali likti truputį žemiau nulio, apie 1 laipsnį šalčio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite