Angle down Atgal

Po A. Verygos susitikimo su prezidentu nepaaiškėjo, ar ministras toliau eis savo pareigas

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su laikinai pareigas einančiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir aptarė sveikatos apsaugos sistemos problemas bei iššūkius. Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas, prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta pabrėžė, kad per susitikimą nebuvo sprendžiamas klausimas dėl A. Verygos ateities ministro poste.

„Susitikimo tikslas buvo pakalbėti apie situaciją sveikatos apsaugos srityje, susipažinti su situacija, be abejo, pakalbėti apie pagrindinius iššūkius šitoje sistemoje, kurie tikrai rūpi prezidentui, ir kokie pokyčiai numatyti iš sveikatos apsaugos ministro pusės keičiant situaciją, nes aišku, tikrai yra kur tobulėti kokybės gerinimo srityje. Užbėgant už akių galiu pasakyti, kad šio susitikimo tikslas nebuvo spręsti klausimą dėl pritarimo ar nepritarimo ministrui eiti pareigas toliau“, – sakė S. Krėpšta.

Pasak jo, prezidentas pabrėžė, kad būtina gerinti sveikatos paslaugų kokybę.

„Susitikimo tikslas buvo pakalbėti apie problemas, tokias kaip ligoninių tinklas ir vienodos kokybės paslaugos tiek didžiosiose ligoninėse, tiek mažesnėse. Be abejo, prezidentą domino kompensuojamųjų vaistų reformos“, – sakė S. Krėpšta.

A. Veryga sako iš prezidento savo atžvilgiu kritikos nesulaukęs. Šalies vadovas esą nuoširdžiai domėjosi situacija sveikatos apsaugos sistemoje.

„Kalbėjome apie gydymo įstaigų tinklą, kalbėjome apie klausimą, kuris, aš manau, būtų tikrai aktualus daugeliui – apie tam tikras donorystės problemas, kurias būtų galima pajudinti į priekį. Minėjau prezidentui ir apie pacientų teisių žalos atlyginimo įstatymo pakeitimus, kuriuos reikėtų dabar jau tiesiog įveiklinti, įgyvendinti. Kalbėjome apie darbus, apie slaugos ir globos integraciją. Tai iš tikrųjų yra tie darbai, kuriuos yra labai realu padaryti, nepriklausomai nuo to, kiek čia tos politinės valios kitur kur nors susigeneruos, nes paprastai šitose srityse tikrai nėra didelių prieštarų, tuos darbus būtų galima padaryti“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat tikino turintis premjero Sauliaus Skvernelio palaikymą likti poste.

„Taip, premjero palaikymą jaučiu ir tikrai noriu jam padėkoti už pasitikėjimą. Be premjero palaikymo, be Vyriausybės visos palaikymo, aš manau, jokie sprendimai, kurie buvo susiję su ministerija, nebūtų buvę padaryti“, – sakė A. Veryga.

Lietuvos pacientų organizacijų (LPO) atstovų taryba išsiuntė viešą laišką prezidentui G. Nausėdai, kuriuo prašo nebeskirti A. Verygos sveikatos apsaugos ministru. Laišką pasirašiusi LPO atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė pabrėžė, kad A. Verygos vadovaujamos ministerijos veiksmai pakenkė pacientams, nebuvo atsižvelgta nei į pacientų, nei į medikų pastabas. Pasak jos, pacientai labiausiai kenčia dėl netinkamos vaistų kompensavimo tvarkos, prasto gydymo paslaugų prieinamumo.

A. Veryga sako, kad V. Augustinienės kritika jam nėra naujas dalykas.

„Žinau, kad toks (kreipimasis. – ELTA) yra ir tikrai jis ne pirmas šitos organizacijos ir šitos atstovės. Manęs jisai niekaip nestebina. Aš tos kritikos ir anksčiau esu sulaukęs ir yra paaiškėję tokių keistų dalykų, kad prisistato skėtine organizacija, o yra reiškiama vieno žmogaus valia. Aš nežinau, kaip yra šiuo atveju, ar tikrai visos organizacijos, kurias vienija šita pacientų organizacijų taryba, mano taip pat. Tai būtų galima, aš manau, pačios ponios Augustinienės paklausti, ar tai yra pacientų organizacijų nuomonė, ar tai yra konkretaus asmens nuomonė“, – sakė A. Veryga.

Prezidento susitikimai su naujai siūlomais bei esamais ministrais, planuojama, bus tęsiami visą savaitę. Ketvirtadienį vyks susitikimas su laikinai pareigas einančiu socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite