Angle down Atgal

Po 14 metų į sceną sugrįžtanti atlikėja Dangė: kelią į šou pasaulį tenka klotis iš naujo

Prieš 14 metų realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi dainininkė Dangė netruko pasitraukti iš pramogų pasaulio. Atlikėja prisimena: vos įžengus į itin populiarų projektą retas galėjo suvokti, kokių galimybių jis atvers, o dar retesnis pasvarstė, kiek jėgų jis pareikalaus. Moteris atvira – staiga užplūdusio visuomenės dėmesio tuomet jai buvo per daug.

Visgi muzika iš Dangės gyvenimo nedingo. Šiandien į didžiąją sceną sugrįžtanti atlikėja pasakoja, jog per tą laikotarpį sukūrė tiek dainų, jog galėtų išleisti net penkis albumus. Naujienų portalui Alfa.lt Dangė papasakojo apie daugiau nei dešimtmetį trukusią pertrauką nuo pramogų pasaulio ir bandymus sugrįžti į didžiąją sceną, kurie šiandien tokie pat sunkūs, kaip karjeros pradžioje, dar tik žengiant pirmuosius žingsnius į šou verslą.

– Dange, po daugiau nei dešimtmečio nusprendėte lipti į didžiąją sceną. Ar nesunku sugrįžti į pramogų pasaulį?

– Muzika ir kūryba mane lydi nuo mažų dienų. Periodas, kai buvau pasitraukusi iš viešumos, nereiškia, kad buvau atsisakiusi muzikos ar išmetusi ją iš savo širdies. Visada kūriau, visada dainavau. Sugrįžtu į viešą pasaulį tik dėl to, kad neįgyvendinau visų savo svajonių ir planų.

– Ar sudėtinga po ilgo laiko atsikovoti vietą po saule?

– Tai tam tikras iššūkis ir tikrai nėra lengva, bet aš nesistengiu lipti per galvas, nesistengiu kažko aplenkti ar kažką įrodyti – darau, kaip ir visą gyvenimą, tai, ką sako mano vidus, ir tai daryti yra labai gera. Todėl negaliu pasakyti, kad man tai labai sudėtinga. Svarbiausia, jog turiu savo braižą, kryptį ir laikausi to. Visa kita – kalneliai, nuokalnės tik suteikia gyvenimui ir siekiams spalvų.

– Koks jausmas sugrįžti į sceną po tokios pertraukos?

– Scenoje man pasirodyti visada yra didelis jaudulys, atsakomybė ir neaprėpiama, neišmatuojama euforija. Po ilgo laiko tie pirmieji kartai ten pasirodžius paliko didžiulių, nepakartojamų įspaudų, tai norisi kartoti vėl ir vėl.

– Tikriausiai per tą laiką pramogų pasaulis nemenkai pasikeitė. Koks jis pasirodė, kai dalyvavote realybės šou, ir koks yra šiandien?

– Dėl pramogų pasaulio nežinau, bet galiu pasakyti, kaip keičiausi pati. Tuo metu buvome jauni, nepatyrę, nesuvokėme, kokių galimybių mums suteikė visas šou pasaulis ir kaip jomis galėjome lengvai pasinaudoti. Aš savo rankomis viską uždariau ir atidaviau, todėl dabar tenka kelią eiti tarsi iš naujo. Bet ar gailiuosi? Niekada gyvenime! Taip tik dar smagiau.

Kai savo kelią tiesi be pagalbos, savo rankomis ir jėgomis, tada visi tavo laimėjimai būna labai saldūs. Kelio tiesimas užtrunka ilgiau, bet jis be galo malonus.

Minėjote, kad išgarsėjusi realybės šou norėjote pabėgti nuo viešumo. Ar aplinkinių dėmesys nevargino bandant dirbti kasdienius darbus?

– Tuo metu, daug metų atgal, kai man pačiai tebuvo 21-eri, visas netikėtai ir staiga užplūdęs dėmesys vargino ir norėjosi pabėgti nuo viso pasaulio. Tai aš ir padariau, po šou pasitraukusi į šalį.

Tik nemeluosiu, kai sulaukdavome didžiulio palaikymo, kai svetimi žmonės pribėgdavo gatvėje ir apkabindavo ar spausdavo ranką dėkodami už tavo kūrybą, tai buvo be galo malonu ir nuostabu. Iki šiol prisimenu kai kurių veidus ir visada šypsausi.

Tiesiog muzika ir koncertai buvo viena, o asmeninis gyvenimas norėjosi, kad liktų nuošaliau. Tačiau mūsų mažoje Lietuvoje taip neišeina. Vis dėlto studijų metais, darbo kolektyvuose visada jutau didesnį palaikymą nei kreivus žvilgsnius.

Tačiau suprantu, kad neigiamos aplinkinių žmonių energijos mes niekada neišvengsime, nesvarbu, ką darysime ar kur būsime. Nė vienas žmogus to neišvengs. Tiesiog aš neigiamos energijos nepriimu ir ją nustumiu tolyn nuo savęs. Priimu ir ant savo stalo gyvenime palieku tik tai, kas tikra, šilta ir malonu.

– Ar savo karjeros pradžioje esate padariusi klaidų, dėl kurių gailitės?

– Dėl nieko gyvenime nesigailiu.

– Esate užsiminusi, kad iš kitų atlikėjų išsiskiriate tuo, jog atliekate tik savo kūrybos dainas. Iš kur semiatės įkvėpimo kūrybai?

– Įkvėpimas dainoms visada ateina iš paties gyvenimo: iš patirčių, iš juoko, iš atradimų ir praradimų, iš skausmo, iš meilės, iš neapykantos, iš įvairių spalvų, kurios mus supa. Nemeluoju savo klausytojui. Tai pavojinga, bet kitaip nemoku.

– Muzikantai sako, kad geriausias dainas parašo kritiniais gyvenimo momentais. Ar pritartumėte tokiai minčiai?

– Geriausios dainos – tada, kai rašai iš širdies.

– Socialiniuose tinkluose vis užsimenate ir apie gyvenimo permainas – apie nesusiklosčiusius santykius. Ar šiandien turite antrąją pusę, ar šalia jūsų yra mylimas vyras?

– Apie asmeninį gyvenimą nekalbėsiu. Atsiprašau. Esu laiminga moteris – pasakyti galiu tik tiek.

– Jei reikėtų sukurti dainą dabar, kokia ji būtų?

– Kokia būtų daina dabar, jei reikėtų sukurti šiandien? Kažkada parašiau dainą „Tik mylėt gyvenimą šiandien“, tai šiandien parašyčiau „Ar mylėti gyvenimo nepamiršot?“ (šypsosi).

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite