Sportas2018 m. Kovo 13 d. 15:00

Plungiškiams Sigitui Kalvaičiui tarptautinio turnyro auksas, o jaunajam Karoliui Kapickiui – sidabras!

Telšiai

Gintautas VaitkevičiusŠaltinis: Etaplius.lt

31531

Kovo 10 dieną Panevėžyje vyko tarptautinis greitųjų šachmatų turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Tuo pačiu metu buvo vykdomi trys turnyrai, kuriuose dalyviai varžėsi suskirstyti pagal amžiaus grupes: A (suaugusiųjų) turnyras, B (12 metų ir jaunesnių dalyvių) turnyras, C turnyras (9 metų ir jaunesni žaidėjai). Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo aštuoni šio sporto entuziastai. Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais.

A turnyre dalyvavo 63 dalyviai. Jame puikiai sekėsi Plungės sporto ir rekreacijos centro šachmatų treneriui FIDE meistrui Sigitui Kalvaičiui, kuris surinkęs 8 taškus iš 9 galimų tapo šio turnyro čempionu. Šiame turnyre taip pat žaidė Edvinas Kurmis ir Gabija Meškauskaitė. Didele staigmena pirmame rate tapo Edvino Kurmio lygiosios su tarptautiniu didmeistriu ir dabartiniu Lietuvos šachmatų čempionu Vidmantu Mališausku.

B turnyre žaidė gausiausias būrys plungiškių – 4 iš 39 žaidėjų. Čia lemiamą partiją pralaimėjęs Matas Praspaliauskas iškovojo 8-ąją vietą. Ugnius Žalimas, Ignas Ščupokas ir Barbora Gedvilaitė parodė šiek tiek kuklesnius rezultatus.

C turnyre žaidė jauniausi šachmatininkai, kurių šį kartą susirinko 30. Šiame turnyre puikiai pasirodė jaunasis plungiškis Karolis Kapickis, kuris apmaudžiai pralaimėjo mergaitei iš Latvijos, tačiau sugebėjo susikaupti paskutinėms partijoms, bei surinkęs 7,5 taško, pasidabino sidabro spalvos medaliu.