Plungėje lankėsi europarlamentaras Petras Auštrevičius

Telšiai
Reporteris Ugnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Spalio 15 dieną Plungės savivaldybėje lankėsi europarlamentaras Petras Auštrevičius, kuris susitiko su meru Audriumi Klišoniu ir Seimo nariu Jonu Varkaliu bei jo patarėju Algirdu Pečiuliu, po to bendravo su Plungės rajono savivaldybės ligoninės medikų bei Plungės TVM pedagogų kolektyvais, domėjosi, kaip vyksta gamybos procesai pirmus veiklos metus baigiančioje bendrovėje „Litspringas“, kuriai vadovauja Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Egidijus Rapalis.

Bendraudamas su plungiškiais P. Auštrevičius pasidžiaugė, kad žmonės vis dar kalba ir mąsto žemaitiškai.

„Jūs – saviti, tokie ir likite! Lietuva turi būti ne vieno miesto valstybe. Tokią klaidą jau padarė Latvija ir Estija, kuriose daug kas sutelkta į sostines, o kitur liko plynė... Mano supratimu, negalima taip elgtis, tai – ne Lietuvos ateitis“, – kalbėjo P. Auštrevičius.

Europarlamentaro nuomone, Lietuva nepavėlavo įstoti į į Europos Sąjungą, kurios sudėtis, be abejonės, dar plėsis. P. Auštrevičius pastebėjo, kad tik tapus Europos Sąjungos nare Lietuvoje daug kas pradėjo keistis iš esmės. Visgi, Lietuvai dar tenka ieškoti savo vietos tarp Europos Sąjungos senbuvių ir naujokių.

„Kas tinka Prancūzijai ir Vokietijai, netinka Rumunijai ir Lenkijai, tačiau kai lygiuojiesi į aukštesnius standartus, labai ambicinga jų siekti“, – pažymėjo P. Auštrevičius.

Kalbėdamas apie ilgalaikes Lietuvos vystymo perspektyvas europarlamentaras sakė labai pasigendantis nacionalinių susitarimų.

„Kraštas per mažas, kad jį partijos valdytų kadencijomis. Mokesčiai – ne vanduo, kurį galima pilstyti iš indo į indą. Būtų mano valia, susodinčiau visų partijų lyderius prie stalo ir liepčiau susitarti. Šioje situacijoje niekas negali laimėti, – turi laimėti Lietuva! Štai Briuselyje, Europos parlamente, sakoma: sprendimas geras, kai derybininkai palieka kambarį truputį... nelaimingi! Reiškia, susitarė! Nacionalinis susitarimas yra ir Lietuvos kelias į priekį. Jei kitos tautos susitaria, kodėl to negali padaryti Lietuva? Prezidentūra, Vyriausybė negali norėti atskirų, skirtingų dalykų. Kam tas gražus fasadas, jei labai negražūs dalykai kartais vyksta už tos parodomosios sienos? Tuo labiau, kad politikų įsižeidimai žmonėms kainuoja labai brangiai“, – kalbėjo P. Auštrevičius.

Europarlamentaro nuomone, joks politinis sprendimas nepasiteisins, jei pirmiausia nebus įsiklausyta į žmonių, bendruomenių balsą. Valstybėje piliečių ir valdžios santykis turi būti grįstas bendradarbiavimo, sutarimo, bendro veikimo vardan Lietuvą vienijančių tikslų idėjomis.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.