Angle down Atgal

Plieniniai stogai ir senų stogų renovacija

Nuo senų senovės ūkininkai ar maži bajorai stogams dengti naudojo medžio drožles, šiaudus ar čerpes, o bažnyčių, dvarų ir sodybų stogai buvo dengti vario, žalvario ar cinkuoto lakšto dangomis. Ši šimtmečių senumo tradicija vis dar populiari ir šiandien, o medžiagos buvo žymiai patobulintos, ypač žvelgiant ne tik į naujus modernius gyvenamuosius rajonus, bet ir į reprezentacines Lietuvos vietas: senamiesčius, pilis, bažnyčias ar dvarus.

 

Stogas, tai namo dalis, kuri apsaugo mus ir mūsų baldus nuo įvairių kritulių, šalčio ir karščio, taip pat stogas suteikia ir estetikos namams, nes jis lyg papuošimas, kuris gali paversti jūsų namą išskirtiniu. Išsirinkite tokį namo stogą, kuris bus ne tik gražus, bet ir patvarus, bei trauks praveivių žvilgsnius.

Rinkitės stogus su plienine stogo danga, jei jums rūpi ekologija

Šiais laikais žmonės rūpinasi ne tik savimi, bet ir gamta, dėl to svarbu, jog namas ir jo dalys būtų kuo draugiškesnės gamtai. Plieninė stogo danga turi daug privalumų. Pagrindiniai yra šie:

  • Ilgas tarnavimo laikas – skardinio stogo projektinis tarnavimo laikas yra daug metų: 40-70 metų ar net daugiau!

  • Patvarumas – tinkamai sumontuotas plieninis stogas gali atlaikyti net uraganus. Rinkdamiesi plieninį stogą, pamirškite savo rūpesčius: dažnas remontas ir speciali priežiūra tikrai praras.

  • Didžiausias saugumas yra nedegios medžiagos, todėl ant stogo nėra žaibo ar kitų reiškinių pavojaus. Aplinkos apsaugos medžiaga - plieninis stogas pagamintas iš nekenksmingų žaliavų, kurios gali būti 100%. Galima perdirbti.

Skardinės stogo dangos privalumai

Skardinė stogo danga yra mėgstama jau nuo senų laikų, nes ja lengva naudotis ir paprasta įsigyti. Ši stogo danga turi daug privalumų. Ieškodami patikimo skardinio stogo, atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius:

  • Gamintojas – užtikrinkite, kad stogo dangą suprojektuotų patikimas gamintojas: nuo to priklauso būsimų stogų grožis, kokybė, ilgaamžiškumas ir ekologija.

  • Kaina – plieninių stogo dangų kaina gali labai skirtis, tačiau turimas labai platus asortimentas, todėl tikrai galite pasirinkti sau prieinamiausią variantą.

  • Ekspertų patarimai – ar dvejojate, nes sunku pasirinkti? Jokių problemų: stogo dangų ekspertai mielai suteiks išsamių ir profesionalių patarimų, kad jūsų sprendimas būtų lengvesnis!

Jei ieškote, kokį stogą įsirengti, užsukite čia ir apžiūrėkite skardinę stogo dangą internetu („Vidara“).

Stogo renovacijos darbai

Sprendžiant atnaujinti stogą, pirmiausia reikia įvertinti stogo konstrukciją - reikia atkreipti dėmesį į medinės konstrukcijos būklę, ar yra kokių nors vietų, kurias reikia pakeisti ar sustiprinti. Plieninė plokštė yra viena lengviausių stogo dangų, todėl daugeliu atvejų net nereikia keisti ar sutvirtinti konstrukcijos.

  • Prieš montuojant stogo dangas, svarbu patikrinti ir, jei reikia, tinkamai sumontuoti izoliacines, garo ir antikondensacines plėveles, atitinkančias šiuolaikinius energijos taupymo standartus, ir užtikrinti vėdinimui reikalingą oro tarpą. Žinoma, būtina numatyti skardos dengimą ir lietaus kanalizaciją.

  • Dažna namų savininkų klaida renovuojant senus namus yra ta, jog jie bando sutaupyti kelis procentus visos stogo renovacijos, renkantis „panašios kokybės“, bet pigesnį stogą. Abejotinos kokybės gamintojai dažniausiai pabrėžia tik „gerą kainą“, todėl renkantis stogo dangas išties verta atkreipti dėmesį į gamintojo patikimumą, gaminio garantiją ir reikalauti pateikti gaminių atitikties pareiškimus bei garantinius vadovus.

Stogo atnaujinimas ar pastatymas yra ilgalaikis sprendimas, todėl verta pagalvoti, kas geriau - nusipirkti originalią dangą, kuri išbandyta per laiką, ar sutaupyti kelis šimtus eurų ir gyventi nežinioje.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite