Angle down Atgal

Plieninė stogo danga: mitai ir realybė

Klaidingi įsitikinimai dažnai neleidžia priimti gerų sprendimų. Kokie mitai kelia abejonių žmonėms, ketinantiems įsigyti plieninę stogo dangą? Atsako suomiškų stogo dangų „Ruukki“ specialistai:

– Dažnai baiminamasi, kad, įsigijus plieninę stogo dangą, lietui lyjant, bus girdimas barbenimas. Galime patikinti: jei stogas ar palėpės perdengimas yra tinkamai apšiltinti, triukšmo namo viduje tikrai nesigirdės. Šiltinimui turėtų būti naudojamas bent 25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja garsą.

Žmonės dar mano, jog metalinis stogas vasarą įkaista. Tačiau tai irgi tėra mitas. Tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos tvarkingai įrengus ventiliacijai skirtus oro tarpus, įkaitęs oras neužsilaiko ir nepatenka į pastato vidų. Jis pasišalina į lauką. Beje, ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada – nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas.

Taip pat klaidinga manyti, kad plieninė stogo danga – tai tik plienas ir dažai. „Ruukki“ plieno lakštas iš pradžių padengiamas cinko sluoksniu, tuomet – pasyvuotuoju sluoksniu ir specialiu gruntu, dar vėliau atliekamas išorinis polimerinis padengimas. Be to, ant vidinės pusės per visą lakšto plotį gamykloje gali būti priklijuojamas ir specialus antikondensacinis, antibakterinis veltinio sluoksnis, žymiai pagerinantis akustines stogo dangos savybes. Verta atkreipti dėmesį, kad galutinį rezultatą nulemia ne tik sluoksnių skaičius, bet ir darbų atlikimo kokybė, cinko, dažų sluoksnių pasiskirstymo tolygumas. Todėl geriausia rinktis patikimų, ilgametę patirtį turinčių gamintojų produkciją.

Metalistų g. 8E, Šiauliai
(8 41) 520 080
I–IV 08:00–17:00, V 08:00–15:45
www.ruukki.lt

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite