Plečiamas vietovių sąrašas, į kurias nenorintys vykti turistai gali susigrąžinti pinigus

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Plečiamas sąrašas vietovių, į kurias nebenorintys vykti turistai gali reikalauti grąžinti jau sumokėtus pinigus. Remdamasi Užsienio reikalų ministerijos (URM) informacija, šių vietovių sąrašą skelbia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT).

Vartotojai gali susigrąžinti pinigus už keliones į Kiniją, kai kurias šiaurės Italijos savivaldybes, Pietų Korėjos Daegu ir Cheongdo miestus bei pietinėje Tenerifės salos dalyje esantį Adeche miestą ir jo apylinkes.

„Toks įvykis kaip koronavirusas, kuris sukelia kelionių nesklandumus, yra priskiriamas ypatingosioms aplinkybėms, kurių paslaugų teikėjai, tokie kaip oro vežėjai, negali kontroliuoti“, – pranešė tarnyba.

Pasak tarnybos atstovės spaudai Natalijos Jarmulkovič, jei vartotojai kreipiasi, kelionių organizatoriai privalo grąžinti pinigus.

„Į tas konkrečias nurodytas vietoves, kaip skelbiama Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje. Aišku, reikia sekti tą informaciją, nes gali atsirasti vis naujų vietovių“, – BNS sakė N. Jarmulkovič.

Ji pridūrė, kad pastaruoju metu ypač padaugėjo vartotojų kreipimųsi į tarnybą.

„Labai padaugėjo skambučių, netgi ne visai susijusių su tarnybos kompetencija, nes klausia visko – ir dėl kaukių grąžinimo, ir dėl to, kur įsigyti prekes, kodėl nėra prekybos vietose produktų, įvairiai. Labai daug sulaukiame ir dėl kelionių. (...) Vartotojai galbūt šiek tiek išsigandę, tų klausimų daug“ – sakė N. Jarmulkovič.

„Tez Tour“: sulaukiame daug užklausų, kelionių neatšaukiame

Viena didžiausių kelionių organizatorių „Tez Tour“ keliones organizuoja slidinėjimo kurortuose Trento savivaldybėje, Pietų Tirolio regione, kuris nepatenka į Užsienio reikalų ministerijos nerekomenduojamų vykti regionų sąrašą, todėl kelionės nėra atšaukiamos.

Bendrovės atstovė Inga Aukštuolytė sako, kad pastaruoju metu sulaukiama daug keliautojų užklausų ir dėl situacijos įvairiuose miestuose, ir dėl kelionių sutarčių keitimo ar nutraukimo, tačiau kiekvienas atvejis, anot jos, vertinamas individualiai.

„Kiekvienas gautas prašymas nutraukti kelionės sutartį yra nagrinėjamas individualiai. Keliautojui nutraukus sutartį, prašoma keliautojo sumokėti pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį“, – BNS sakė I. Aukštuolytė.

„Tez Tour“ biuro Italijoje buvome patikinti, kad situacija yra rami – gyvenimas kalnų kurortuose vyksta kaip įprastai. Keliautojai, vykstantys slidinėti, gyvena nedideliuose kalnų miesteliuose, kurie nėra masiškai apgyvendinti“, – pridūrė ji.

Pasak I. Aukštuolytės, sumažėjo ir gyventojų susidomėjimas naujomis kelionėmis.

Lietuvoje reguliarius skrydžius iš Kauno ir Vilniaus į Italiją vykdo pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“, tačiau abi nekomentuoja, kiek turistų siekia atšaukti keliones ir kiek jų atsisako vykti.

BNS