Sportas2018 m. Gruodžio 11 d. 07:46

Plaukikė R. Meilutytė laimėjo pasaulio čempionato atranką, D. Margevičius pagerino Lietuvos rekordą

Roberto Dačkaus (Alfa.lt) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

64009

Lietuvė Rūta Meilutytė užtikrintai pateko į Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m baseine) pusfinalį 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Atrankoje antradienį 21-erių metų lietuvė finišavo per 29,56 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Antrą rezultatą pasiekė amerikietė Katie Meili (+0,38 sek.), o trečią vietą pasidalino italė Martina Carraro ir jamaikietė Alia Atkinson (+0,44 sek.).

Atrankos varžybose startavo 56 plaukikės, o į antradienį vyksiantį pusfinalį pateko 16.

R. Meilutytei nuo 2014 metų vis dar priklauso čempionatų rekordas - 28,81 sek.

Vyrų 200 m plaukimo peteliške atrankos varžybose 23-ejų metų Deividas Margevičius (1.53,83) pagerino Lietuvos rekordą ir užėmė 13-ąją vietą. Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 1,68 sek.

Ankstesnis Lietuvos rekordas - 1 min. 54,35 sek. - nuo 2017 metų priklausė D. Rapšiui.

Atrankoje greičiausiai plaukė japonas Daiya Seto (1.49,88).

Abu Lietuvos plaukikai - Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis - liko už vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinalio borto.

21-erių metų A. Šidlauskas (58,20 sek.) atrankoje užėmė 22-ąją vietą, o 29-erių metų G. Titenis (58,50 sek.) - 23-iąją tarp 76 dalyvių.

Greičiausias atrankoje buvo rusas Ilja Šymanovičius (56,47 sek.). Į pusfinalį pateko 16 sportininkų.

Čempionato prizų fondą sudaro 2,07 mln. JAV dolerių, o kiekvienos rungties lyderiai pasidalins po 45 tūkst. JAV dolerių. Premija už pasaulio rekordą - 15 tūkst. JAV dolerių. Pasaulio čempionate varžosi aštuoni lietuviai.