Angle down Atgal

Planuojama vasaros atostogas vyresniems mokiniams kitąmet vėlinti dviem, 2019 metais - trimis savaitėmis

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau yra parengusi projektus dėl to, kiek moksleiviai turėtų atostogų 2017-2018 ir 2018-2019 mokslo metais.

Kaip skelbia portalas 15min.lt, ministrės dar nepasirašytame projekte sakoma, kad 5-10 metų moksleiviams ir I – IV gimnazijos klasių mokiniams 2018 metais vasaros atostogos prasidės ne gegužės pabaigoje, o birželio 18 dieną. Šiemet penktokai atostogauti eis nuo gegužės 31 dienos, vyresni – birželio 5-osios, tik IV gimnazijos klasės moksleiviai atostogauti pradės gegužės 26 dieną, nes jiems – egzaminai. IV gimnazijos klasės moksleiviai dėl tos pačios priežasties ir kitąmet bei 2019-aisiais atostogauti turėtų išeiti panašiu metu.

2019 metais 5-10 klasių moksleiviams ir visiems gimnazistams, išskyrus IV baigiamąją klasę lankančius, atostogos prasidėtų tik birželio 24-ąją.

Pagal ŠMM projektą, vyresniems mokiniams taip pat trumpėtų Kalėdų ir Velykų atostogos.

Pradinukų ugdymo planas tvirtinamas atskirai – įsakymo dėl jo švietimo ir mokslo ministrė taip pat dar nepasirašė. Vasaros atostogas 2018-aisiais pradinukai turėtų pradėti birželio 1 dieną, o 2019 metais šiek tiek vėliau – birželio 3-ąją.

Pasak portalo, pradinukams beveik neliktų papildomų žiemos ir Velykų atostogų, kartu paėmus – beveik dviejų savaičių. Beveik – nes projekte vietoje visos savaitės papildomų atostogų vasarį numatyta tik viena diena – vasario 19-oji. 2019 metais – taip pat viena diena.

BNS

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite