Angle down Atgal

Planuojama vasaros atostogas vyresniems mokiniams kitąmet vėlinti dviem, 2019 metais - trimis savaitėmis

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau yra parengusi projektus dėl to, kiek moksleiviai turėtų atostogų 2017-2018 ir 2018-2019 mokslo metais.

Kaip skelbia portalas 15min.lt, ministrės dar nepasirašytame projekte sakoma, kad 5-10 metų moksleiviams ir I – IV gimnazijos klasių mokiniams 2018 metais vasaros atostogos prasidės ne gegužės pabaigoje, o birželio 18 dieną. Šiemet penktokai atostogauti eis nuo gegužės 31 dienos, vyresni – birželio 5-osios, tik IV gimnazijos klasės moksleiviai atostogauti pradės gegužės 26 dieną, nes jiems – egzaminai. IV gimnazijos klasės moksleiviai dėl tos pačios priežasties ir kitąmet bei 2019-aisiais atostogauti turėtų išeiti panašiu metu.

2019 metais 5-10 klasių moksleiviams ir visiems gimnazistams, išskyrus IV baigiamąją klasę lankančius, atostogos prasidėtų tik birželio 24-ąją.

Pagal ŠMM projektą, vyresniems mokiniams taip pat trumpėtų Kalėdų ir Velykų atostogos.

Pradinukų ugdymo planas tvirtinamas atskirai – įsakymo dėl jo švietimo ir mokslo ministrė taip pat dar nepasirašė. Vasaros atostogas 2018-aisiais pradinukai turėtų pradėti birželio 1 dieną, o 2019 metais šiek tiek vėliau – birželio 3-ąją.

Pasak portalo, pradinukams beveik neliktų papildomų žiemos ir Velykų atostogų, kartu paėmus – beveik dviejų savaičių. Beveik – nes projekte vietoje visos savaitės papildomų atostogų vasarį numatyta tik viena diena – vasario 19-oji. 2019 metais – taip pat viena diena.

BNS

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite