Angle down Atgal

Planuojama panevėžiečiams suteikti galimybę naudotis elektrinių paspirtukų bei dviračių dalijimosi paslaugomis

Panevėžys pirmasis iš Baltijos šalių miestų pritarė Ekstremalios klimato kaitos deklaracijai. Taip parodytas noras vartoti atsakingai ir kurti geresnę, žalesnę, sveikesnę aplinką. Panevėžys sparčiai atsinaujina: tvarkomi parkai, viešosios miesto erdvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojams sudaromos puikios sąlygos mieste naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais, elektriniais paspirtukais ir kt.

„Atsižvelgdami į poreikį naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis, įvertinę šiuolaikinį imlumą technologijoms, tame tarpe išpopuliarėjusiems elektriniams paspirtukams, manome, kad būtų naudinga panevėžiečiams suteikti galimybę naudotis elektrinių paspirtukų bei dviračių dalijimosi paslaugomis. Siekdami šio tikslo kviečiame įmones, teikiančias el. paspirtukų ar dviračių dalijimosi paslaugas pasirašyti su Panevėžio miesto savivaldybe memorandumą – siekį kartu vystyti švarų, judrų ir ekologišką miestą,“ – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Memorandumas – tai geranoriškas susitarimas tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir įmonių, kurios siekia teikti elektrinių paspirtukų, dviračių dalijimosi paslaugas Panevėžyje. Tokiu būdu būtų siekiama populiarinti ekologiškas transporto priemones, skatinti tvaraus transporto naudojimą ir užtikrinti miesto gyventojų bei jo svečių mobilumo poreikius.

Pagrindiniai memorandumo tikslai:

• Kartu keisti miesto gyventojų ir svečių kasdienių kelionių įpročius.

• Gerinti gyvenimo mieste kokybę – mikromobilumas didina transporto pasirinkimo galimybes, sudaro sąlygas mažinti kasdienių kelionių automobiliais, prisideda prie eismo spūsčių ir taršos mažinimo.

• Toliau nuosekliai investuoti į pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūrą, taip gerinant ir mikromobilumo priemonių naudotojų patirtį.

• Užtikrinant tvarką ir saugumą mieste, nustatyti bendras „laisvo judėjimo“ taisykles besinaudojantiems dalijimosi paslaugomis.

• Siekiant geriau planuoti infrastruktūrą, keistis kelionių duomenimis.

• Užtikrinti atsakingą ir saugų naudojimąsi šia paslauga.

• Nuosekliai bendradarbiauti, keičiantis informacija apie miesto ir dalijimosi paslaugas teikiančių įmonių planus, operatyviai reaguoti į mieste kylančius iššūkius.

Juridiniai asmenys, pasirašę memorandumą, bus kviečiami aptarti ir dvišaliu susitarimu suderinti elektrinių paspirtukų, dviračių dalijimosi paslaugų įgyvendinimą Panevėžyje.

Susidomėję prašome iki gegužės 29 dienos kreiptis į Miesto plėtros skyriaus vedėją Jokūbą Leipų tel. (8 45) 501 334, el. p. jokubas.leipus@panevezys.lt. Numatoma memorandumo pasirašymo data – birželio pirmoji savaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite