Angle down Atgal

Pirmosios aukos gaisruose

Ankstų sausio 9-osios rytą Telšių ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Varnius. 6.41 val. buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jame tvyrojo daug dūmų, o be sąmonės gulintį vyrą gaivino brolis. Vyro gaivinimą tęsė ugniagesiai, o vėliau ir atvykę medikai, tačiau jie po kurio laiko konstatavo 1963 m. gimusio vyro mirtį. „Gaisro priežastis – neatsargus rūkymas, – sakė Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Renatas Dichavičius, apsilankęs gaisravietėje. – Galima sakyti, kad ir gaisro nebuvo. Nuo neužgesintos cigaretės kambaryje smilko 0,5 kvadratinio metro kiliminės dangos šalia lovos, todėl name buvo tiršta dūmų.“

Pasak inspektoriaus, žuvusysis neseniai buvo atsikraustęs gyventi pas brolį. „Brolis miegojo lauko virtuvėje, o žuvusysis – name. Rytą atėjęs į namą pažadinti brolio, jis pamatė, kad čia jau pilna dūmų, o brolis – be sąmonės. Jis iškvietė ugniagesius, ištempė brolį į lauką ir ėmė gaivinti,“ – sakė R. Dichavičius. Su žuvusiuoju namuose dar buvo ir šuo, bet jis, pasak inspektoriaus, pabėgo.

Tai jau antroji gaisro auka šiemet. Pernai nuo neatsargaus rūkymo žuvo 27 žmonės, dėl šios priežasties kilo 286 gaisrai.

Pirmąją auką šiemet ugnis pasiglemžė sausio 8 d. Marijampolės rajone, Liudvinavo kaime. 4.33 val. pranešta, kad atvira liepsna dega sodo namelis. Kambaryje ugniagesiai rado 1960 m. gimusio vyro kūną. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardytos stogo konstrukcijos, išdegė namo vidus, sudegė namų apyvokos daiktai. Gaisro priežastis – elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite