Vitalio Lebedžio nuotr.
Angle down Atgal

Pirmoji Šiaulių ikimokyklinė įstaiga švenčia gražų jubiliejų

J.Basanavičiaus gatvėje įsikūręs lopšelis-darželis „Sigutė“ yra „vyriausia“ ikimokyklinė įstaiga Šiaulių mieste. 60-ąjį jubiliejinį gimtadienį mininčio darželio bendruomenė  pakvietė į kuklią, bet labai nuoširdžią šventę. Šiaulių miesto meras į gimtadienį atvyko su dovanomis.

Kol dar švietimo įstaigos neturėjo pavadinimų, tik numerius,  lopšelis-darželis „Sigutė“ buvo vadinamas darželiu Nr. 1. Ir neatsitiktinai – 1961 metais pastatyta įstaiga buvo pirmoji tokia Šiaulių mieste. Nors aplinkui anuomet kūrėsi daug pramoninės paskirties objektų, darželiui buvo parinkta buvusio grafų Zubovų sodo teritorija, iki šiol kiemelyje žaliuoja ir dera to sodo obelys. Bendruomenė netgi pasirinko obuolį savo įstaigos simboliu.  Pirmiesiems šį darželį lankiusiems šiauliečiams turėtų būti apie 66 metus, jie patys jau turi anūkų, o gal ir proanūkių. Galima sakyti, kad  „Sigutėje“ per 6 dešimtmečius užaugo net keletas šiauliečių kartų.

Nors jubiliejus išties gražus, jo šventimą kiek apribojo pandeminė situacija. Šventiniai renginiai vyko visą savaitę, tačiau mažesnėse grupelėse. Tik paskutinę šventinės savaitės dieną-penktadienį visa bendruomenė buvo sukviesta į kiemelyje vykusią masinio šokio akciją „Šoka maži ir dideli“.

Jos metu sulaukta ir svečių. Pasveikinti darželio bendruomenės atskubėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir miesto Švietimo skyriaus vadovė Edita Minkuvienė. 

Lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorei Renatai Jonaitienei buvo įteikta šventinė puokštė, vaikučiams – gardumynų kraitelis ir pasakų maišelis.

Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad seniausioji miesto ikimokyklinio ugdymo įstaiga pastaraisiais metais stipriai atsinaujino, pasikeitė ne tik infrastruktūra, bet tuo pačiu susiformavo nuoširdi, geranoriška, vieninga ir stipri bendruomenė.

Pasibaigus šventei, darželio bendruomenės atstovai gimtadienio svečiams įteikė simbolinius keramikinius obuoliukus su palinkėjimais.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Vitalio Lebedžio nuotraukos

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite