Angle down Atgal

Pirmoji pagalba „Skubus žingsnis“

Gražus žiemos rytas. Pro vieną kitą pilką debesėlį skverbiasi gelsvi saulės spindulėliai. Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ vaikučiai prieš pusryčius stropiai plaunasi rankytes, nes žino, jog kvepiančio muilo ir vandens bijo blogosios bakterijos.

O stropūs „Paukščiukų“ grupės vaikučiai, laukdami gydytojos, iš popieriaus gamina medikų karūnas su raudonu kryžiuku. Norint vaikučiams išlikti sveikiems reikia ilgiau būti gryname ore, sportuoti, vėdinti patalpas... Tad noriai žaidžiame darželio kieme, valgome sveiką maistą, esame sveiki ir linksmi. Labai daug žinome, bet mokytis norime dar ir dar...

„Pelėdžiukų“ grupės mamytė Aušra pakvietė gydytoją Moniką, kad išmokytų suteikti pirmąją pagalbą, kai žmogų ištinka širdies priepuolis. Gydytoja atsinešė manekeną. Geroji teta gydytoja mokė kiekvieną vaikutį, kaip surasti pulsą, gaivinti žmogų ir dar papasakojo apie sveikatą ir įvairias ligas. Dovanų gavome medicininius pleistrus.

Vienas berniukas, tikrindamas manekeno pulsą ir darydamas dirbtinį kvėpavimą, susirūpinęs paklausė: „Ar atsimerks, o gal net kvėpuoti pradės?“. Šalia stovėjusi mergaitė atsakė: „Juk čia manekenas, o mes tik mokomės“ ir nusišypsojusi pridūrė: „Užaugusi būsiu gydytoja ir gelbėsiu žmonių gyvybes.“

Padėkoję gydytojai anesteziologei-reanimatologei Monikai Ylaitei ir gydytojos asistentei Aušrai Žiemienei už naujas žinias paprašėme dažniau mus aplankyti ir nuolat pildyti naujais žemiškais stebuklėliais mūsų ankstyvą vaikystę. Dar pakalbėjome apie tai, kad gydytojo darbas sudėtingas, reikalingas ir labai vertingas.

Lijana JUOČIENĖ

Lopšelio-darželio „Rasa“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Nuotrauka darželio

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite