Angle down Atgal

Pirmoji karantino diena: Panevėžys su apytuštėmis gatvėmis ir uždarytomis parduotuvėmis

Šalyje įvedus precedento neturintį karantiną, siekiant sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, Panevėžys pirmadienį pabudo su apytuštėmis gatvėmis ir uždarytomis parduotuvėmis.

Nors visa Lietuva lėtesniu tempu gyvena jau nuo penktadienio, kai buvo uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, vis dėlto šis pirmadienis labiau primena sekmadienį nei įprastą darbo dieną: gatvės tuščios, žmonių galima sutikti vos keletą. Rytas išties labai ramus.

Naujienų portalo JP kalbinti sutikti žmonės neslėpė, kad bene pirmą kartą mato tokį tuščią Panevėžį.

Pavežėjas Arvydas teigė, kad žmonių tiek gatvėse, tiek norinčių kažkur važiuoti tikrai sumažėjo. „Kadangi dirbu, nebijau viruso. Reikia žmonėms padėti ir nuvykti į įvairias vietas. Džiugu, kad yra bent kiek darbo“, – kalbėjo panevėžietis.

Nesustojo darbai ir tvarkant Panevėžio miesto gatves. Darbininkai, tvarkantys Respublikos g., sako, kad nėra ko bijoti, kai dirbama lauke. „Juk tai nėra uždara patalpa, o ir kontakto su aplinkiniais beveik nėra. Mūsų niekas nekalbina“, kalbėjo darbininkai.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio darbdaviai raginami veiklą organizuoti nuotoliniu būdu, visiškai draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas.

Uždarytos sanatorijos, kavinės ir barai, draudžiama parduotuvių veikla, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių pardavimą.

Visos Panevėžio kavinės tiek prie įėjimo, tiek socialiniuose tinkluose skelbia, kad dirba, bet maistą galima išsinešti.

Tuo tarpu vienoje Panevėžio vaistinėje pakalbinta vaistininkė Ilona teigė, jog žmonių srautas žymiai sumažėjo. „Daugelis ateina įsigyti tik receptinių vaistų. Vis dar itin perkamos kaukės, dezinfekciniai skysčiai,“ – sakė moteris.

Priminsime, jog Lietuvoje karantinas kol kas įvestas dviem savaitėms, bet valdžios atstovai neatmeta galimybės, kad jis bus pratęstas.

Samanta ILONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite